Українка у рейтингу BBC, корм за пляшки та безкінечний кліп: дайджест

0
2278
Анастасія Волкова, засновниця стартапу Flurosat. фото: https://informator.ua/

Безпілотники намалювали легені над Києвом.

25 листопада над столицею пронеслися 50 дронів, що зобразили легені, цигарку, серце і годинник. Відбувалося це біля Олімпійського стадіону. На меті було нагадати про своєчасне звернення до лікарів, а саме – важливість інформування про рак легень.

– Цим перформансом ми прагнемо привернути увагу суспільства до хвороби, від якої в Україні смертність становила більше 9 000 випадків за рік. Рак легені — одне з найбільш поширених онкологічних захворювань в Україні, а низька обізнаність та розповсюдженість міфів про хворобу може завадити звернутися до лікаря вчасно. Попри те, що рак легені вважається «чоловічою» хворобою, яка вражає здебільшого курців, насправді група ризику значно ширша. Так рак легені виявляють і у молодих людей та у людей які ніколи не палили, — розповіла Оксана Сурцева, організаторка проєкту, медична директорка “Рош Україна”.

Займалася перформансом команда з двадцяти дизайнерів та 3D-художників. На підготовку пішло два місяці.

фото: rubryka.com

Корм за пляшки.

У Києві з’явився автомат «Ядопомогабокс», що приймає пластикові пляшки, а за це насипає суху поживу для безпритульних тварин. Це відбувається у режимі реального часу – засовуєш порожню тару, а у мисці під боксом одразу ж з’являється порція корму.

Ініціатор проєкту Руфат Раімов розповідає про те, що у автоматі окремо зберігається корми для котів та собак. Також бокси мають дисплеї із інструкцією для правильної здачі пластику.

фото: the-village.com.ua

Назвали найвидатніших акторів XXI ст.

The New York Times склав список з 25 найкращих акторів за останні 20 років. До п’ятірки лідерів увійшли:

5. Ніколь Кідман («Години», «Догвіль», «З широко заплющеними очима»).

4. Кіану Рівз («Матриця», «Джон Вік»)

3.  Деніел Дей-Льюїс («Нафта», «Лінкольн», «Банди Нью-Йорка»).

2. Ізабель Юппер («Вона», «Піаністка», «Білий матеріал»).

1. Дензел Вашингтон («Гнів», «Некерований», «Небезпечні пасажири поїзда 123»).

Із повним списком можна ознайомитися тут.

 

Українка увійшла у топ-100 головних жінок року за версією BBC.

До всесвітнього рейтингу потрапила Анастасія Волкова, засновниця Flurosat. Це стартап, що надає технічні послуги аграрним компаніям у 15 країнах – аналізує супутникові знімки полів, фотографії з дронів, застосовує технології штучного інтелекту й на основі отриманої інформації радить фермерам, як краще поводитися з урожаєм.

Анастасія Волкова навчалася у Національному авіаційному університеті у Києві, після чого вона поїхала до Австралії з метою займатися наукою, де захистила докторську дисертацію.

 

Кліп, що триває вічність.

Створили сайт, на якому безкінечно грає пісня Bad Guy американської виконавиці Billie Eilish. Проєкт запустили на честь мільярду переглядів кліпу на Youtube.

Перебування на сайті починається з трансляції звичного кліпу Bad Guy, після чого з’являються віконця з каверами чи альтернативними кліпами на цю композицію. Усі ролики синхронізовані, тому  якщо користувач переключиться на іншу версію треку, вона розпочнеться з того моменту, на якому закінчилася попередня. Для створення порталу використали тисячі любительських відео.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ