Кожна країна у сучасному світі прагне стабільного еконічного розвитку та процвітання своєї економіки. Деякі країни, які колись були дуже багатими, зараз втрачають свої позиції на світовій арені товарів та послуг, а деякі – навпаки, розвиваться шаленими темпами. Світова економічна криза 2008 року сколихнула увесь світ, заморозивши темпи розвитку багатьох країн, які рівномірно та стабільно розвивалися. Проте, найамбітнішим та найрозумнішим пощастило скористалися цим вікном можливостей для їх національних економік.

Цього року на щорічному міжнародному форумі в швейцарському місті Давос політики та лідери багатьох країн світу обговорювали світові тренди та проблеми в економіці та бізнесі по всьому світу. Зокема, там також зазначалось, що Японія та найпередовіші європейські країни зазнають економічного зростання лише на 1%. А країни, які раніше розвивались із шаленими темпами,такі як: Росія, Бразилія та Китай, вже втрачають щорічну швидкість розвитку власних економік, яку мали зовсім нещодавно.

Та на думку міл’ярдера та венчурного капіталіста Джима Брейера, зараз людство переживає фантастичний час, який наповнений можливостями та секрет успіху у інноваційному підході.

“Зараз фантастичний час. Інновації відбувається в центрах передового досвіду по всьому світу швидше, ніж будь-коли раніше.

Проводячи велику кількість бузнес-зустрічей щорічно по всьому світу та чуючи щоразу запитання: “Як побудувати власну Силиконову долину”, він відповідає, що, на його думку, немає єдиної правильної формули успіху та таким чином це ніколи не працює. Натомість, він говорить що секрет успіху передбачає магію, яка складається з любові до підприємництва та експерементів.

Bloomberg Innovative Index – щорічний рейтинг найінноваційніших країн, який складається з 6 факторів, які враховуютьсяпри оцінюванні. Це:

1. Дослідження і розробки: витрати у відсотках від ВВП на дослідження і розробки.

2. Виробництво: Виробництво товарів та послуг з доданою вартітю на душу населення.

3. Високотехнологічні компанії: Кількість на внутрішньому ринку та зареєстровані високотехнологічні публічні компанії, такі як: аерокосмічні і оборонно-промислові, біотехнологічні, виробники програмного забезпечення, інтернет-програмного забезпечення і послуг, а також компаній-виробників поновлюваних джерел енергії.

4. Вища освіта: Кількість випускників середніх шкіл, які навчаються у вищих навчальних закладах в процентному відношенні до загальної кількості.

5. Наукові співробітники: фахівці, в тому числі доктори філософії студенти, задіяні у дослідницькій та розробковій діяльності на 1 мільйон населення.

6. Патенти: кількість корисних патентних заявок на 1 млн населення і на 1 мільйон $ витрат на дослідження та розробки; а також вигідних патентів, у відсотках від світового обсягу.

У загальному рейтингу інноваційних країн Україна посідає 33-тє місце, випереджаючи, навіть, Гонг-конг та деякі східно-європейські країни. Наша країна виявилася найкращою тільки за критерієм освіти, замкнувши п’ятірку за цим критерієм та поступившись лише Північній Кореї, Росії, Фінляндії та Ізраїлю. Також вона займає дуже непогану позицію, посівши 10 місце за обсягом патентування розробок, випередевши такі країни як: Польща, Фанляндія та Італія.

Але в той же час, на жаль, Україна виявилася останньою у списку за критерієм виробництва товарів та послуг. Що, на жаль дуже прикра новина для української економіки. За словами авторів рейтингу, цей критерій не можна сприймати одноцільно, а лише як сукупність факторів, тому що, наприклад, велике виробництво картоплі не означає інноваційність державної економіки, а виробництво електронних чіпів для комп’ютерів – навпаки. Саме тому бралися у розрахунок фармацептичні, комп’ютерні та автобудівельні компанії-виробники, які виробляють товари з доданою вартістю. Крім того, цей фактор у рейтингу дуже показовий, тому що він найбільше впливає та відображає валовий національний продукт держави. За цим критерієм найкращою виявилася Швейцарія, яка виробляє фармацептичних та комп’ютерно-електронних продуктів на 50 мільярдів щорічно.

 

За метеріалами Bloomberg.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ