Що почитати: тріумф на ринку української книги

0
3530
фото: bbc.com

В Україні україномовні книги стали популярнішими за російськомовні. Звучить абсурдно, але нарешті! Відбулося це вперше, починаючи з оголошення незалежності.

Про це свідчить дослідження, що опублікували представники Українського інституту книги. Так, на запитання «якою мовою вам зручніше читати книгу?» 32% назвали українську, 27% російську, а 41% відзначили, що їм все одно.

З цього  приводу ми створили список з п’ятьох цікавих українських книг, які видали у 2020 році.

 

📚 Олег Сенцов – «Хроніка одного голодування».

Видавництво Старого Лева.

Тюремний щоденник кремлівського в’язня Олега Сенцова розповідає про бойкот, який той оголосив режиму – голодування. Він хотів привернути увагу до проблеми українських полонених, що опинилися у російських тюрмах через політичні мотиви.  Сенцов вів щоденник протягом 145 днів, де фіксував усі свої думки та відчуття.
Нещодавно книга стала лауреатом премії BookForum Best Book Award 2020.

«Видавництво старого Лева» разом із «Хронікою одного голодування» опублікувало і збірку малої прози автора – «4 з половиною кроки», що також розповідає про будні арештантів, брудні камери та тюремні закони.

фото: Yakaboo

📚 Яніна Соколова, Ольга Купріян – «Я, Ніна».

#книголав.

Ще одна книга-лауреат BookForum Best Book Award 2020, в основу якої лягли реальні події. Розповідає про хворобу журналістки Ніни, яка занотовує кожну зміну у собі. Як потрясіння впливають на її психічний стан, зовнішній вигляд, фізіологічні особливості.

– Це буде найчуттєвіша історія, яку ви коли-небудь читали. Не шукайте співпадінь із моїм життям. Їх там обмаль, проте я впевнена, що після цієї книжки ви станете іншими, бо «Я, Ніна» зробить ваше життя таким, за яке варто боротися, – пише Соколова.

фото: Yakaboo

 

📚 Петро Яценко – «Магнетизм».

Видавництво Старого Лева.

Все у світі пов’язано – міста, люди, події. У цьому переконується Марія, яка тікаючи з окупованого Донецьку, сідає на останній потяг до Києва. Тепер на неї чекає нове життя у столиці, де дівчина не знає нікого. Марія має особливий талант, який виявила ще в дитинстві. Вона бачить історії людей, чує мову будинків. Цей особливий дар вона планує спрямувати на врятування рідного Донецьку.

фото: Yakaboo

📚 Софія Андрухович – «Амадока».

Видавництво Старого Лева.

Книга присвячена пам’яті: як метафорично, так і у прямому сенсі. Її головний герой – чоловік, що не пам’ятає себе. Він нещодавно повернувся з гарячої точки на Сході України, де отримав серйозні травми та лишився рис обличчя. Тепер його не зможуть впізнати навіть рідні. Таким його знаходить Романа, що планує своєю любов’ю повернути чоловіка до попереднього життя.

фото: Yakaboo

📚 Сергій Сергійович Saigon (Лещенко) – «Юпак».

Білка.

«Юпак» – так в селах у Східній Україні називали мотоцикл «ІЖ Юпітер-5» у 2000-ні. Це далеко не єдиний жаргонізм, яким може похизуватися роман Лещенка. За допомогою оригінальної, химерної мови він передає атмосферу тих місць та часів. Сільські дискотеки, сварки та, звісно ж, мотоцикли.

фото: Онлайн Криївка

Бонус: книга, яку ви точно знаєте.

📚 Вахтанг Кіпіані – «Справа Василя Стуса».

Vivat.

Книга вийшла друком у 2019-му, але саме цього року стала культовою. Автор скрупульозно збирав факти, документи та подробиці з життя великого поета-дисидента Василя Стуса, щоб представити у цьому виданні. Головною темою книги стала кримінальна справа Стуса, подробиці його смерті та фігура Віктора Медведчука, якого зараз вважають одним з винуватців трагічної долі поета. «Стус без права на захист: ведмежа послуга Медведчука», – так це красномовно  охрестили адвокати Роман Титикало та Ілля Костін у матеріалі «Української правди».

фото: Yakaboo

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ