Шевченківська премія, українці не читають, скандальний одеський репер в Америці: дайджест

0
1349
Фото: zaxid.net

Оголосили результати Шевченківської премії

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка 9 березня назвав лауреатів конкурсу 2021 року. Ними стали:

Журналістика та публіцистика: переміг Станіслав Асєєв із книгою «Світлий шлях: історія одного концтабору».

Кіномистецтво: режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко із художнім фільмом «Атлантида».

Візуальне мистецтво: фотохудожник Борис Михайлов із проєктом «Випробування смертю».

Література: Оксана Луцишина за роман «Іван і Феба».

Музичне мистецтво: Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула з агентства «Ухо» з проєктом «Архітектура голосу».

Театральне мистецтво: Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор) за виставу Verba  за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

 

Скільки українців читають щодня? Цифра.

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль оприлюднила статистику, у якій стверджуються, що лише 8% українців читають книги кожного дня. Про це повідомляє Укрінформ.

– Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні і в кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто більше ніж раз на тиждень чи мінімум щотижня. І якщо в Італії цей показник – 56%, у сусідній Польщі – 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більш ніж раз на тиждень, лише 27%.

 

Трек українського репера прозвучав у американському шоу Джиммі Феллона.

Композиція одесита Максима Доши потрапила у американське вечірнє шоу The Tonight Show у рубрику Do Not Play List, тобто список найгірших пісень.

Скандальний реп-виконавець отримав найбільшу популярність завдяки шоу «Україна має талант», де у експериментальній манері «квадрат через квадрат» зачитував текст. Новітній стиль полягав у тому, що хлопець чергував російську та англійську мову в рамках одного треку. Тоді судді посміялися над ним та не дали доспівати до кінця.

Фото: kp.ua

В Софіївській Борщагівці з’явився антикоронавірусний мурал.

Респіратор у квітах – так можна лаконічно описати малюнок столичного художника Віталія Гідевана, який з’явився у Софіївській Борщагівці.

– Новий малюнок – про ціну людського життя, за яку кожен день борються лікарі, і про атрибут, що став невіддільною частиною нашого гардероба, – написав художник.

Фото: gazeta.ua

Для любителів важкої музики

Популярний Британський журнал Metal Hammer, що пише про рок-музику, опублікував топ пісень XXI ст. Цей рейтинг можна вважати списком найкращих метал-треків останнього часу.

Перше місце посіла пісня вірмено-американського гурту System of a Down під назвою Chop suey! з альбому Toxicity 2001 року. Композитор та гітарист колективу Дарон Малакян так прокоментував цей успіх:

– Я відчуваю гордість через те, що наша творчість все ще актуальна та резонує з людьми. Кумедно, що пісня, над якою я так недовго працював, стала тим, без чого люди не уявляють своє життя. Це важливо для мене.

Перша десятка треків топу виглядає так:

  1. System of a Down — Chop Suey!
  2. Slipknot — Duality
  3. Deftones — Change (In The House Of Flies)
  4. Ghost — Square Hammer
  5. Trivium — Pull Harder On The Strings Of Your Martyr
  6. MASTODON — Blood and Thunder
  7. Lamb of God — Redneck
  8. Nightwish — Nemo
  9. Gojira — Stranded
  10. Rammstein — Sonne

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ