Ставити ціль полетіти на Луну краще, якщо ви працюєте в NASA. – пояснює у нещодавній відеолекції психолог з Гарвардського університету Емі Каді. На її думку, середньостатистична людина досягне більше успіхів та отримає більше задоволення, якщо буде ставити реальнодосяжні цілі. Хоча б на перший час.

Також, на її думку проблема більшості людей при постановці власних цілей у перспективі є те, що вони концентруються тільки на результаті, а не на ланцюгу подій та процесі.

Професор Каді є експертом з людської поведінки та авором книжки Presence: Bringing Your Boldest Self to Your Biggest Challenges“. Вона провела велику кількість досліджень, вивчаючи як певні тригери змушують нас пишатись нашими досягненнями чи жалкувати за назавжди втраченими можливостями у минулому. Каді дійшла висновку, що люди зазвичай вішають носа через недосягнені цілі, але навіть не замислюются, що вони могли бути сприченені через свою нереалістичність або погане планування.

На її думку, люди у своїй більшості мрійники та, зазвичай, ставлять собі нереалістичні цілі. Як, наприклад, схуднути на 25 кілограмів чи отримаи роботу своєї мрії, не замислюючись, що для цього потребується велика кількість суміжних кроків на шляху до кінцевої цілі. І кожний крок – загорза невдачі.

Спочатку це може здатися контрпродуктивним, або ніби ви втрачаєте свою увагу на досягненні позитивного кінцевого результату, але професор Каді наголошує на силі використання довгострокового мислення для короткострокового планування своїх дій.

“Велика кількість дослідженнь підказує нам, що краще орієнтуватися на поступові зміни з маленькими покращеннями, ніж навпаки” – каже професор.

Champions team
Champions team

Ви не зможете пробігти марафон просто поставивши собі за ціль завтра пробігти 42 кілометри. Це потребує певного часу та спеціальної підготовки. Тому набагато краще та ефективніше для вас буде поставити собі більш реалістичну ціль на найближчий час та розпочати з завтрашньої пробіжки декількох кілометрів. Так як цього результату набагато легше досягнути, ви будете відчувати почуття виконаного обов’язку та поступово зможете досягнути кіцевої мети.

Врешті-решт, поступово, ви досягнете своєї мети. Ви можете навіть не усвідомлювати цього, поки в один прекрасний день ви не обернетесь, сказавши: “Нічого собі, це справа виявилася набагато легошою та не такою вже недосягаємою, ніж це здавалося рік тому.”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ