Новий “Сталкер” та ШІ з матюками: дайджест подій за тиждень

0
1669
Одеса - одне з найдорожчих міст України. Фото: tsn.ua

🌊 Портал Numbeo склав рейтинг міст України, у яких жити найдорожче. Враховувалася вартість нерухомості, тарифи на комунальні послуги, ціни продуктів та одягу. Третє місце посіла Одеса, друге – Миколаїв. Очікувано, що пальму першості отримав Київ. Українська столиця навіть змогла опинитися у світовому рейтингу найдорожчих міст на 203-й позиції.
Найбюджетнішим же містом для проживання визнали Суми.

 

🌊 Виклали трейлер другої частини найпопулярнішої української комп’ютерної гри S.T.A.L.K.E.R.
Серія шутерів розповідає про альтернативну історію чорнобильської зони відчуження, яку населяють мутанти та аномалії. Люди туди приїжджають заради заробітку, бо вчені дають непогані гроші за артефакти та органи мутантів. Але це дуже жорстока та небезпечна територія. До того ж, поговорюють, що із зони ще ніхто не повертався.
Поки що невідомо, який сюжет буде у S.T.A.L.K.E.R. 2, але в трейлері продемонстрували давно знайомі локації із першої частини. Зокрема кордон, на якому стакери-новачки сидять коло бочки з вогнем та розповідають історії з життя.
Дата виходу тримається у секреті.

🌊 Штучний інтелект навчили розмовляти сленговою українською без цензури.
Креативна агенція ISD Group розробила ШІ(штучний інтелект)  на базі нейромережі GPT-2 від Hugging Face, що дозволило йому опанувати зв’язну мову.
Навчали ШІ за допомогою трьох гігабайтів творів української літератури та продуктів сучасної культури – субтитрів до нових фільмів, блогів, твітів та інших дописів з соцмереж. Доповнили генератор інструментами, які допомагають будувати контекст і правильні послідовності слів.
Гендиректор ISD Group Віктор Шкурба так описує характер ШІ: «Це поганий хлопець, навіть трохи божевільний, який постійно підштовхує своїх друзів на якісь шалені вчинки». Поговорити з цим «хуліганом» можна тут.

🌊 Український фільм потрапив у програму Венеційського кінофестивалю.
Стрічка Наталії Ворожбит “Погані дороги” розповідає різні історії з життя мешканців Донбасу та українських військових. Чотири новели поєднуються тематикою доріг.
– Я взяла цілком реальні ситуації, в яких людина в екстремальних умовах здатна проявити свої як найкращі, так і найгірші якості, – розповідає Ворожбит.
Фільм потрапив у другорядну програму Венеційського МКФ «Тиждень критики», що пройде паралельно з основною з 2 до 12 вересня.
Українська прем’єра відбудеться наступного року.

🌊 «Життя триває», – під таким слоганом пройде вже третій столичний фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Відбудеться на території заповідника “Софія Київська” 20-25 серпня.
Програма розподілена на категорії: музика, література, театр, діти, бесіди та visual art. Зокрема там пройдуть виступи хору «Щедрик», співачки Katya Chilli та опера-реквієм Ivov від Nova Opera.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ