Ким хочуть працювати представники різних поколінь?

0
1550

Цілі профсфери випадають з кола інтересів різних поколінь, – про це розповідають спеціалісти рекрутингової компанії hh.ua | grc. Так молоді пошукачі роботи не хочуть пов’язувати  життя з державними установами, а особи від 39 до 53 років із задоволенням розглядають такий варіант, бо найбільше цінують стабільність. Цих висновків фахівці hh.ua | grc дійшли у рамках опитування «Рейтинг роботодавців 2019». Вони поспілкувалися із пошукачами роботи різних вікових категорій та дійшли наступних висновків.

Представники покоління Z тяжіють до маркетингу, реклами та PR. Цей варіант обрали аж 14% респондентів. Наступні за популярністю сфери – IT (11%), мистецтво та культура (8%), управління персоналом (6%) та освіта й наука (6%). Представники hh.ua | grc стверджують, що такий вибір може бути зумовленим необхідністю поєднувати роботу та навчання – вакансії з гнучким графіком превалюють у цих сферах. Дослідження показало, що даний аспект є пріоритетом для «зетів».

Наступне покоління – міленіали. Це особи, яким зараз від 23 до 38 років. Для них найприємнішими сферами виявилися ІТ (11%) та продажі (7%). Такий вибір міг бути продиктованим практичними та корисливими мотивами, бо саме у цих сферах за останні роки було найбільше вільних вакансій. До того ж, з дуже високою зарплатою.  На наступних позиціях розмістилися енергетика, металургія, машино будівництво (7%), маркетинг, реклама, PR (6%), управління персоналом (5%).

Представники покоління X, яким зараз від 39 до 53 років, цінують безпеку та стабільність. Одним з найважливіших аспектів для них виявилося офіційне працевлаштування. Також вони виділили традиції – насамперед успадкування професії від батьків. Найпопулярніша сфера серед «іксів» – це енергетика, металургія та машинобудівництво, яка здобула 9% голосів. Далі освіта та наука (7%), бухгалтерія, фінанси, підприємство (7%), продажі (7%) та ІТ (7%).

І найстарше покоління – бебі-бумери, особи від 54 до 72 років. Їхні інтереси рівномірно розподілилися між сферами науки й освіти, обслуговування, мистецтва, культури та розваг. Також велика кількість бумерів зазначила, що працює як домашній персонал – доглядальницями, персональними водіями,покоївками, нянями тощо. Спеціалісти hh.ua | grc припускають, що ці вагання та неоднозначні відповіді можуть бути продиктовані розмаїтим досвідом, який особи отримали протягом довгого життя. Вони вже не ідентифікують себе як представники одного напрямку.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ