Коли хочеться нових знань: цікаві музеї Києва

0
1899

Музеї дарують не тільки знання, а й емоції. Спеціалісти розробляють виставки для того, щоб відвідувачі могли відчути себе частиною історичних подій, зіштовхнутися із артефактами, отримати унікальний досвід. А сухі факти можна і в інтернеті прочитати.
Пропонуємо вашій увазі список цікавих музеїв Києва.

Музей однієї вулиці

Андріївський узвіз – це серце Києва, тому пізнавши його історію, ми можемо стати ближчими до усвідомлення історичних процесів столиці. Колись тут мешкали письменники Григір Тютюнник та Михайло Булгаков, художники Григорій Дядченко та Іван Макушенко, скульптори Федір Балавенський та Іван Кавардзе. Вони не тільки відображували життя міста у творах, а й впливали на нього. Музей наповнений їхніми речами та іншими артефактами давніх часів, тому відвідувачі зможуть здійснити подорож не тільки географічну – від Андріївської церкви до Контрактової площі – а й історичну.

Вхід – 50 грн.
Андріївський узвіз, 2Б

 

Національний науково-природничий музей НАН України

Один з найбільших науково-природничих музеїв світу, що відомий далеко за межами нашої держави. Кожен з його поверхів присвячений певному типу живої природи або історії – геологія, зоологія, ботаніка, палеонтологія, археологія. Масштаби та кількість експонатів вражає – тут є і кістки динозаврів, і зброя часів Київської Русі.
Також музей відомий просвітницькою діяльністю. Там демонструють документальні фільми та проводять гуртки для молоді.

Вхід – 80 грн.
Пільговий квиток – 55 грн.

вул. Б. Хмельницького, 15

Національний музей історії України у Другій світовій війні

Музей присвячений найбільшому військовому конфлікту ХХ ст. та найкривавішій битві, як для України, так і для усього світу – Другій світовій війні. Експозицію розгорнуто в 16 залах площею 5 тис. кв. м; вона налічує 17 тис. 400 експозитів, що об’єднані однією сюжетною лінією – «Дорогою війни». Дорога – це акцентний стрижень, який хронологічно згрунтовує усі зали від початку до кінця воєнних дій.
Історія бійні розповідається за допомогою тисяч окремо взятих доль та артефактів постраждалих. Свого часу Уїнстон Черчілль писав: «З-поміж усіх народів, які опинилися під владою Німеччини, чи не найбільше постраждав український. Але, разом з тим, він ціною мільйонів своїх представників зробив величезний внесок у перемогу над нею…».
А візитівкою музею вважається грандіозний монумент «Батьківщина-мати». Це суцільнозварна сталева споруда, що складається з трьох шарів: основного сталевого каркаса вагою понад 280 т, допоміжного каркаса з обшивкою вагою 108 т і самої обшивки з півтораміліметрової нержавіючої сталі вагою 90 т, яку виготовлено з 27 багатотонних блоків.  Фігуру жінки зі щитом і мечем у руках установлено на конусному п’єдесталі 40-метрової висоти (загальна висота – 102 м, вага близько 500 т), висота скульптури – 62 м.

Вхід – 30 грн.
Вул. Лаврська, 24

Національний музей Тараса Шевченка

Ми намагалися не розміщувати у цьому списку музеї, що присвячені окремо взятим особистостям, але фігура Шевченка для всіх українців стоїть окремо.  28 тис. унікальних експонатів з побуту Кобзаря серед яких картини, рукописи, особисті речі, фотографії та книги. При чому, під книгами ми маємо на увазі усі видання Шевченка, як за життя, так і після смерті.
Окрім того там розміщена велика кількість робіт видатних художників, на яких зображена епоха Кобзаря. Серед  живописців – Микола Лисенко, Ілля Рєпін, Карл Брюллов, Василь Штенберг тощо.

Вхід – 50 грн.
Бульвар
Тараса Шевченка, 12.


PinchukArtCentre

Головний центр сучасного та концептуального мистецтва України. На шести поверхах, загальна площа яких дорівнює 3 тис. кв. м., проводяться виставки новітніх, часто авангардних творів. Це відкрита платформа для художників. Саме тому музей став улюбленим місцем київської молоді.  Два рази на рік програма центру поновлюється. Поряд із роботами місцевих митців, тут розміщуються і твори всесвітньо відомих зарубіжних художників, серед яких були навіть зіркові Такасі Муракамі та Дем’єн Герст.

Центр вручає премію для художників молодших за 35 років, PinchukArtCentre Prize. Церемонія проводиться раз на два роки, головний приз складає 100 тис. грн та можливість пройти стажування у одного з всесвітньо відомих майстрів образотворчого мистецтва.

Вхід безкоштовний.
Вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2.

 

Національний художній музей України

Перша назва говорить сама за себе – «Міський музей антикваріату та мистецтва». Для прихильників класичної культури у Києві немає кращого місця, бо тут знаходиться понад 40 тис. експонатів, серед яких шедеври живопису, скульптури та графіки від часів Київської Русі. Особливо вражає найбільша колекція українського іконопису XII—XIX ст.

Вул. Грушевского, 6.
Вхід безкоштовний.

Музей «Експирементаріум»

Можна було б сказати, що цей музей скоріше для дітей, але не тільки діти можуть не знатися на законах фізики. В «Експирементаріумі» можливо не тільки послухати про те, як все влаштовано у природі, а й самостійно провести ряд досліджень. Серед них досліди з електрикою, хімічними реактивами. Також можна подивитися, як з’являється блискавка, і навіть зробити звичайний стакан невидимим.

Пр-т Степана Бандери, 6.
Квиток: 155 грн.

Музей «Київ у мініатюрі»

Якщо ви в столиці лише на декілька днів, і не маєте можливості побачити усі цікаві місця – вихід є. Київ у мініатюрі можна обійти за декілька годин. Музей представляє найголовніші пам’ятки міста, які поновлюються. Як столиця постійно будується, так і її маленька копія.

Пр-т Броварський, 9-в.
Вхід – 25 грн.

 

Національний музей народної архітектури та побуту «Пирогово».

Краще зрозуміти історію та особливості життя наших предків допоможе цей комплекс. Він представляє етнографічні регіони України XVIII – XX ст. Тут хати, школи, мельниці, храми – усе, що було у селах тих часів. У відвідувачів є абсолютна свобода, тому історичні часи можна не тільки познати, а й відчути, гуляючи по комплексу.

Голосіївський район, село Пирогово, вул. Академіка Тронька.
Вхід – 50 грн.

Музей української діаспори

Видатні українці живуть та творять і за межами нашої держави, але від цього не стають менш патріотичними. Саме таким людям присвячений Музей української діаспори. У ньому експонуються графічні твори і живопис Василя Григоровича, Миколи Васильовича та Катерини Василівни Кричевських. Також проходять постійні виставки людей, що прославляли Україну далеко за її межами. Так, наприклад, у музеї функціонували програми присвячені танцюристові Сержу Лифару, авіаконструктору Ігорю Сікорському та військовому Маркіяну Паславському.

Вхід – 45 грн.
Вул. Московська, 40-Б.

Виставка UKRAINE WOW

Організатори стверджують, ця виставка змусить будь-якого скептика переконатися у тому, що Україна все-таки «вау». Це численні інтерактивні інсталяції та новітні технології, що знаходяться поряд із шедеврами мистецтва у класичному уявленні. Наприклад, побудований у виставковому просторі тунель кохання поряд із останнім автопортретом Казиміра Малевіча та скульптурами Олександра Ахрипенко.
Виставка триватиме до 29 лютого!

Вхід – від 50 грн.
Центральний Київський вокзал, 14 шлях.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ