Кіберспорт офіційно визнали спортом: що це означає для України?

0
1578

7-го вересня ухвалили рішення про залучення кіберспорту у якості офіційної спортивної дисципліни. Про це повідомив на сторінці у Facebook заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Він сподівається, що нововведення позитивно відіб’ються на державній економіці:

– Проведення змагань, розвиток інфраструктури та розробка ігор може значно поповнювати бюджет країни та відкриватиме нові можливості та перспективи. Цим захоплюються близько 600 мільйонів людей, серед яких і мільйони українців.
До того ж в Україні висока культура кіберспорту та сильні гравці. Наші команди регулярно перемагають на різноманітних турнірах по всьому світу. Ця індустрія вже давно перетворилась в справжній бізнес, який приносить багато користі та можливостей як локального, так і світового масштабу – пише Бордяков.

І його сподівання цілком виправдані. У кіберспорту чотири великих джерела фінансування:
– Спонсорство. Зазвичай від виробників техніки та ігор.
– Реклама.
– Доходи від ЗМІ, які транслюють ігри та змагання.
– Доходи від продажу квитків.

Інформаційний портал hromadske.ua приводить наступні цифри оберту грошей у сфері кіберспорту:
«Провідний ринок — Азія, там у 2015 році заробили 321 млн доларів, у Північній Америці — 224 млн доларів, у Європі — 172 млн доларів». І з того часу популярність кіберспорту тільки виросла.

Серед українців варто відзначити команди Natus Vincere (грають у Dota 2) та Pro100 (грають у Counter-Strike: Global Offensive), які мають прихильників по усьому світу. У 2010 році Natus Vincere стала першою командою в історії кіберспорту, що виграла три головних турніри за один рік — World Cyber Games, Intel Extreme Masters та Electronic Sports World Cup.

А серед юних прихильників гри Dota 2 особливою популярністю користується пакистанський кіберспортсмен Саїд Сумаїл Хасан під нікнеймом Suma1L, що разом зі своєю командою посів перше місце на головному турнірі з Dota 2 — The International. Хлопцю тоді було 16 років, і він отримав $1,28 млн винагороди.

– Стереотипи, що це дитячі іграшки, що кіберспорт не може бути професією і не приносить користі, кожен день і кожен рік розбиваються об пристрасть мільйонів гравців у всьому світі, чемпіонати з багатомільйонними переглядами і багатомільйонними призовими, наукові дослідження у сфері психології, фізіології і соціології, внесок кіберспорту, як сервісного елемента в інші види спорту, – пишуть організатори Української Професійної Кіберспортивної Асоціації (UPEA).
– Ми впевнені, що новий статус кіберспорту – це великий крок назустріч до створення великого кіберспортивного майбутнього та завоювання світового лідерства на міжнародній арені для нашої країни і перший крок до цього – створення UPEA.

Саме вони займаються створенням першого у світі готелю для кіберспорту Esports Ready Hotel, що розміститься у Києві замість колишнього готелю «Дніпро». Реконструкція будівлі триватиме 1,5-2 роки та коштуватиме $20 млн. Про це повідомив новий власник готелю Олександр Кохановський, який разом з партнерами придбав готель «Дніпро» на аукціоні за 1,11 млрд гривень. До речі, саме Олександр є засновником команди Natus Vincere.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ