Голова асоціації власників зброї: Відсутність закону, що дозволяє реалізувати інстинкт самозбереження, це абсурд

0
3135

В країні, де йде війна, відсутність закону, який дозволяє реалізувати інстинкт самозбереження через можливість легально володіти коротко ствольною зброєю, суперечить здоровому глузду. Про це заявив голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін на Форумі економічної свободи, що відбувся в Києві.

«В Україні ситуація зі зброєю набагато гірша і складніша, ніж, наприклад, з авто на закордонних номерах. Просто зброї менше, і вона не така помітна. Тому нам не потрібні в цьому напрямку закони, які суперечать здоровому глузду. І коли мені кажуть, що я лобіст, то я погоджуюсь з цим, уточнюючи, що я лобіст здорового глузду. І таке лоббі у нас буде сформовано, воно стане потужним і заслуговуватиме на таке саме шляхетне місце, як і в усьому світі. Але сьогодні у нас катастрофічний стан», — вважає Учайкін.

«В суспільстві постійно виникає питання легалізувати зброю чи ні? Чи готове до цього українське суспільство? Я хочу всім сказати, що ми не прагнемо нічого легалізувати. Ми прагнемо змінити стан складного документа, на підставі якого сьогодні в Україні продається зброя. Це внутрішній відомчий документ, інструкція МВД. Ми хочемо, щоб сьогодні у відповідності до норм Конституції України, це був закон, який визначатиме, хто, з якого часу, після яких навчань, на основі яких ліцензій, коли і як може купити та легально володіти зброєю. Ми просто хочемо це все внормувати», — повідомив експерт.

За словами Учайкіна, Асоціація, яку він очолює, вже розробила відповідний варіант законопроекту.
«Ми не хочемо крові, не хочемо нікого вбивати. Ми також не збираємося нічого продавати, бо це справа бізнесу. Нам лише потрібен цей закон. В інших країнах є право на зброю, щоб людина могла захистити всі свої інші права, — говорить він. — Власники зброї завжди порозуміються між собою. Я власник зброї і ви власник зброї, тому нам немає про що сперечатися. Я розумію, що у нас попереду дуже складна розмова із нашими братами по зброї із ультраправих сил, націоналістичних сил. Чому? Тому що озброєна людина сама здатна себе захистити. Саме зброя урівнює в правах тендітну дівчину і здоровенного мужлана. Саме вона робить оті права, які надаються людині Господом, невід’ємними і дозволяє захищати їх. Єдине, що це має бути врегульовано законом».

«Це дуже складно, але ви подумайте про те, що головний інстинкт люди, це не розмноження, як намагалися довести колись, а самозбереження. В ХХІ столітті, в країні, яка знаходиться в стані війни, немає закону, який би забезпечив виконання головного інстинкту людини. Це абсурд, це шлях в нікуди», — зазначив Учайкін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ