Бібліотека українських короткометражок та столичні фонтани: дайджест останніх подій

0
1282
Фото: Тарас Подолян/Gazeta.ua

🍂 У Києві створять дитячий кардіоцентр.
Мешканці України відчувають крайню потребу у дитячому кардіологічному центрі, бо інші медзаклади не встигають впоратися із усіма пацієнтами. Основний столичний заклад, де надають допомогу дітям з кардіологічними захворюваннями зараз – Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Керівництво відмічає, що кількість звернень з кожним днем тільки росте.
Подолати цю проблему вирішили за допомогою створення комунального некомерційного підприємства. За відповідне рішення проголосували 76 депутатів Київради, – повідомляє КМДА.

🍂 Google Maps тепер показують сигнали світлофорів.
Таким чином користувачам вдасться зекономити час та покращити навігацію. Для цього достатньо збільшити у додатку масштаб карти. Як результат – з’являться значки усіх розташованих недалеко світлофорів зі вказівкою, яке світло там горить.
Зараз відбувається бета-тестування технології, тому вона доступна лише у США. Незабаром функція дійде і до України – розробники обіцяють, що та працюватиме на Android, iOS і вебверсії Google Maps, – розповідає Arstechnica.

🍂 Створили українську базу короткометражок.
В Україні з’явилася онлайн-бібліотека короткометражних фільмів Ukrainian Short Films. Це платформа, де молоді режисери мають можливість розміщувати свої роботи, а зареєстровані користувачі безкоштовно переглядати. Пошук на сайті відбувається за жанром, тематикою, тривалістю та ім’ям режисера. База доступна у 2 мовних версіях — українській та англійській.
Перегляд стрічок доступний після акредитації.

🍂 Французький електронний гурт Telepopmusik випустив кліп про Чорнобильську катастрофу.
Відео складається з архівних записів: Прип’ять радянських часів, вибух, дні трагедії, наші часи. Особлива увага присвячена пропаганді СРСР:
“Серія архівних кадрів з України, спеціально зосереджена на епосі вибуху Чорнобиля на Прип’яті, викликає відчуття ностальгії та нагадування про ранні часи радянської спільності, пропаганди в епоху великих трагедій” – пишуть музиканти.

🍂 У столиці відкрили кольорові фонтани.
На Деміївській площі у Києві з’явився громадський простір із фонтанами та світловими шоу.
Його концепцію розробляла французька агенція In Situ, адаптувало київське архітектурне бюро AER. Це елемент комплексної території Roshen, який почали відбудовувати у 2014-му.
Площа сухого фонтану становить 1 тис. кв. м. Він містить 100 струменів, між якими знаходяться проходи, що сягають 3-метрової висоти. Французьке бюро художників звуку та світла Les Eclaireurs підготувало світломузичне шоу. А також мапінг-шоу від Front Pictures, яке щовечора відтворюватимуть на фасаді Roshen Plaza.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ