Чому діти кричать? Чому ми не можемо відрізнити крик щастя від крику жаху?

0
743
Фото: science.howstuffworks.com

Люди не можуть відрізнити крик радості від волання, причиною якому слугує жах. Такий результат дослідження психологів з Еморійського університету, США. У дослідженні взяли участь 182 добровольця, яким дали послухати 30 аудіозаписів. На них були крики з фільмів, YouTube-роликів, випусків новин. Кожен з них означав одну з емоцій, наприклад, страх, гнів, щастя. Про це пише Science Daily.

Учасникам експерименту без проблем вдалося ідентифікувати майже всі емоції, окрім радості, бо більшість осіб плутали її зі страхом.

Вчені дійшли висновку, що акустичні особливості, які передають жах, присутні і в крику щастя.

— Насправді, люди платять хороші гроші за катання на американських гірках, де їхні крики відображають суміш цих двох емоцій, — заявив провідний автор дослідження Гарольд Гузулес.

На думку вченого, цей аспект має глибоке еволюційне коріння, що відсилає нас у найдавніші часи. Тоді крики тварин та перших людей були відповіддю на напад хижака. Раптовий гучний крик в деяких випадках міг налякати ворога і дати жертві можливість втекти.

Отримані дані пояснюють, чому маленькі діти кричать, коли з задоволенням грають. Причина в тому, що крик — не яскравий індивідуальний ідентифікатор. У ньому мало проявів акустичних параметрів конкретної людини. Чим більше дитина кричить — тим більше шансів у батьків впізнати її по крику. Це стане в пригоді в екстреній ситуації.

— Чим частіше ви чуєте, як ваша дитина кричить в безпечній та щасливій обстановці, тим краще ви зможете ідентифікувати приналежність крику вашій дитині. Ви будете знати, коли потрібно реагувати, — додав Гузулес.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ