Бум українського YouTube, майбутнє рітейлу та Clubhouse: дайджест

0
950
Найприємніша тема цього тижня - тріумф українського YouTube - зріст підписників та переглядів. З цієї нагоди розміщуємо веселого Майкла Щура, одного з найцікавіших та найпрофесійніших українських блогерів та журналістів. Ура! Фото: Телекритика.

Які фільми покажуть у кінотеатрах до Дня Незалежності?

Вирішувати нам. Держкіно створило голосування за українські стрічки, що транслюватимуться в кінотеатрах з нагоди 30-ї річниці Незалежності. Віддати голос можна за посиланням. Картини розділенні на три категорії: масове кіно, авторське та документальне.

Голосування триватиме до кінця липня 2021-го. Фільми, що наберуть найбільшу кількість голосів, вийдуть на екрани в серпні 2021 року.

 

Clubhouse стане доступнішим

Популярний додаток  Clubhouse відкриє доступ усім користувачам інтернету, — про це повідомив співзасновник проєкту Пол Девісон. Раніше потрапити туди можна було лише за запрошенням когось із вже зареєстрованих юзерів, але за словами розробників, такий підхід обмежує багатьох талановитих творців. Також Девісон сказав, що Clubhouse на Android з’явиться наприкінці весни – на початку літа 2021 року. Поки що доступний лише на iOS.

Clubhouse – це мобільний додаток та соціальна мережа, в основі якої лежить голосове спілкування, що відбувається у «кімнатах» по інтересах.

Фото: hadiach.city

Український YouTube стає популярнішим

Про це свідчить дослідження компанії Google. Вони стверджують, що за період пандемії зросла кількість глядачів україномовних блогерів, зокрема каналів, в яких понад 100 тисяч підписників стало більше на 35%, а каналів з мільйоном підписників більше на 45%.

— Значно зросла зацікавленість глядачів у локальному туристичному контенті — відео про походи і рафтинг зросли у переглядах більше ніж на 80%. Одним з найцікавіших трендів в українському YouTube під час пандемії став контент присвячений рибництву — час перегляду відповідних відео зріс на понад 50% у грудні 2020 року у порівнянні з груднем 2019 року, — зазначили Google у листі.

Також повідомляється, що три місяці поспіль понад мільярд користувачів з усього світу споживали контент українських ютуберів.

Кадр із шоу #@)₴?$0, з YouTube-каналу «Телебачення Торонто». Один з відеопроєктів, який за час епідемії досяг відмітки у 400 тис. підписників.

Samsung доставлятиме товар дронами

Поки що ця функція доступна лише для мешканців Ірландії, але можливе і розширення. Доставлення планують розпочати із міста Оранморе, що за 200 км на захід від Дубліна. Партнером Samsung у цьому проєкті став ірландський стартап Manna, що спеціалізується на таких послугах.

Безпілотник літає на висоті від 50 до 80 м та розганяється до швидкості понад 60 км/год. Таким чином покупці з Оранморе зможуть отримувати товари за 3 хв.

— Завдяки новій послузі ми охоплюємо те, що, на нашу думку, буде майбутнім роздрібної торгівлі, — прокоментував представник компанії Samsung в Ірландії Емон Грант.

 

Легендарний український фільм у вільному доступі

Якщо ви, як і ми, не дивилися класичну українську стрічку «Пропала грамота» 1972 року, але давно збиралися, то зараз саме час це зробити. Фільм оцифрували та виклали у вільний доступ на YouTube у якості 4К. Обробили у програмах TopazLabs Video Enhance AI та Davinci Resolve. Якість дозволяє переглядати фільм на великих екранах. Це пригодницька комедія про двох козаків, що відправилися із гетьманською грамотою до цариці в Петербург. Ролі виконували Іван Миколайчук, Федір Стригун, Лідія Белозьорова, Земфіра Цахілова. Сценарист – Іван Драч, режисер – Борис Івченко.

Подивитися можна тут.

Іван Миколайчук у ролі козака Василя. Кадр з фільму «Пропала грамота».
Фото: kino-teatr.ru

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ