Закон «Про валюту та валютні операції» може принести $1-1,5 млрд. додаткових інвестицій в рік – Ольга Хоменко

0
6433
На фото: Ольга Хоменко

На днях Петро Порошенко підписав закон «Про валюту і валютні операції», заявивши, що це – «ще один акт економічної свободи і наша спільна перемога». Закон передбачає спрощене проведення валютних операцій, а також встановлення режиму валютного регулювання відповідно до європейських стандартів.

Тож Community Business Magazine поцікавився, чи дійсно цей документ має такі позитивні наслідки для інвестиційного клімату України та як він вплине на внутрішній ринок. Пояснити, що зміниться із новим законом та як тепер діятимуть гравці на фінансовому ринку України, нам погодилася експертка економічних програм Ukrainian Institute for the Future Ольга Хоменко:

«Вплив нового закону на економіку України буде позитивним. Після підписання Президентом закону «Про валюту та валютні операції», в Верховну Раду України внесений проект Закону «Про податок на виведений капітал». Це сприяє лібералізації інвестиційної діяльності та покращенню інвестиційного клімату. А це, у свою чергу, стане передумовою до того, аби Україна зменшила залежність від кредитного ресурсу, зокрема в МВФ.

По-перше, знімається валютний бар’єр як для національного інвестора, так і для іноземного. Тобто Україна зможе залучати більше коштів за кордоном. Це сприятиме створенню нових робочих місць, що, відповідно, впливає і на соціальну складову – добробут українців, зростання наших доходів.

По-друге, іноземні інвестиції  стимулюватимуть зростання обсягів виробництва, сфери послуг, внутрішнє споживання. Що безпосередньо впливає на приріст реального ВВП України – ключового показника ефективності економічної системи.

По-третє, закон «Про валюту та валютні операції» стимулюватиме інвестиційний потік. Загалом Україна потребує близько $20 млрд. щорічних іноземних інвестицій, аби розвиватися і досягти у 2030 році мінімального номінального ВВП – $1 трлн. Для порівняння, у 2017 році прямі інвестиції в Україну складали $2,5 млрд. Тобто зараз інвестиції на низькому рівні і потрібно максимально стимулювати їхній потік в Україну.

Одним із ключових показників ефективності (KPI) Мінекономрозвитку є місце України у рейтингу легкості ведення бізнесу — Doing Business. Цей закон може підняти Україну на вищі позиції у рейтингу. За оцінками експертів World Bank, підвищення на одну позицію в Doing Business приносить $500-600 млн додаткових інвестицій. Якщо у нас змінюється валютне регулювання, то ми піднімемося на 2-3 позиції, тобто потенційно можемо залучити додаткових $1-1,5 млрд.»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ