Україні потрібні чотири нові авіахаби — Володимир Омелян

0
2480

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україні, окрім міжнародного аеропорту «Бориспіль», потрібно ще чотири регіональних вузлових аеропорти. Про це він заявив під час Ukrainian Ports Forum 2018, передає Центр транспортних стратегій.

«В умовах України нам потрібно чотири регіональних хаба, крім аеропорту Бориспіль. Це Одеса, Львів, Харків, Дніпро», – розповів Омелян. Також він додав, що в Національній транспортній стратегії до 2030 року Міністерство інфраструктури України передбачає 50 працюючих аеропортів.

«Ми не кажемо, що кожен з них буде в Борисполі. Це будуть і регіональні аеропорти, і аеропорти обласного чи місцевого рівня. Але, безперечно, спорудження ще мінімум чотирьох хабів в південній, західній, східній територіях України вкрай необхідне», — зазначив міністр.

Окрім цього, Мінінфраструктури планує забезпечити усі умови для того, аби 50% населення України користувалося авіаційним транспортом. На сьогодні ця цифра складає 3-4%.

Раніше повідомлялося, що у Міжнародному аеропорті Дніпра проведуть модернізацію, держава готова виділити 230 млн грн на реконструкцію злітно-посадочних смуг, однак, за словами Омеляна, реконструкцію терміналу повинні провести власники аеропорту. Також в Мінінфраструктури пообіцяли, що реконструкцію аеропорту в Одесі закінчать у 2019 році, для чого знадобитися ще 1,67 млрд грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ