Сьогодні, 28 вересня о 15:00 за Київським часом Міжнародна слідча група у місті Гаага, Нідерланди, опублікувала доповідь про причини авіакатастрофи «Боїнга» на Українській території 17 червня 2014 року. В доповіді було сказано, звідки саме був здійснений запуск ракети, що потрапила в лайнер MH17, внаслідок чого загинули усі присутні на борту 298 людини, включаючи екіпаж літака.

Підсумковий звіт про розслідування аварії пасажирського «Боїнга» представив глава Ради безпеки Нідерландів Тйібб Йостра. Він відповів на ряд ключових запитань, які турбували усю міжнародну сіпільноту та, зокрема, Нідерланди, кількість громадян якої найбільше постраждали від данної катасторофи.

Він заявив, що пасажирський лайнер був збитий із зенітного ракетного комплексу «Бук» боєголовкою 9Н314 М. Тип ракети, що доставила боєголовку, не уточнюється. Відомо лише, що це серія 9М38 — тобто може бути як стара 9М38, так і більш нова 9М38M1. Боєголовка вибухнула зліва від кабіни пілотів в чотирьох метрах від літака. Три члени екіпажу, що знаходилися в кабіні, загинули від вражаючих елементів, якими була начинена ракета. Пасажири лайнера і інші члени екіпажу теж загинули майже миттєво.

Рада безпеки виділила територію площею 320 квадратних кілометрів, звідки могла бути запущена ракета. На момент авіакатасторофи дана територія знаходилась під контролем сепаратистів. У зону не потрапило село Зарощенське, з околиць якого, за версією «Алмаз-Антея», збитий літак (Зарощенське знаходиться на південь від Шахтарська). Було заявлено, що для з’ясування точного місця запуску потрібно окреме розслідування; це не входить до компетенції Ради безпеки Нідерландів.

Виділена зона, звідки була випущена ракета.
Виділена зона, звідки була випущена ракета.

Висновки групи базуються на даних, отриманих з американських супутників, даних з місця падіння уламків літака, та ще з багатьох джерел. Основна інформація базується на версії, що бойова установка була завезена з території Росії, а після того як був збитий літак знову була туди транспортована через Луганську область.

Також була повідомлена інформація про про осіб, які могли бути причетними до авіакатастрофи: слідчі просять всіх, хто знає що-небудь про  Андрія Івановича (позивний Оріон) і про Миколу Федоровича (позивний Дельфін), повідомити їм. Прокурори та слідча група цим людям поки що нічого не інкримінують, але хочуть отримати про них додаткову інформацію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ