Боти проти суржику, нові функції Instagram та агресія з боку Росії: дайджест

0
2230

Режисерка відмовилася отримати відзнаку від Зеленського.
Письменниця та режисерка Ірина Цілик не погодилася приймати звання заслуженої діячки мистецтв України від президента Володимира Зеленського. Творчиня дізналася про відзнаку зі ЗМІ.
— Я так і не змогла на себе приміряти все це — ну яка з мене заслужена? Щиро кажучи, я дуже хочу бути корисною і заслужити любов та довіру своєї країни різними добрими справами. Але наразі було б недоречно мати таке звання, дивлячись на це з різних точок зору. По-перше, я лише починаю свій шлях у кінорежисурі. Крім того, вважаю недоречним приймати з легкою душею такі відзнаки в часи непевності, коли багатьох моїх колег із кіноспільноти було скривджено несправедливими діями нинішньої влади, — написала режисерка у Facebook.
Нагадуємо, що цього року Ірина Цілик стала лауреаткою американського кінофестивалю Sundance за найкращу режисерську роботу в категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин».

Телеграм-бот проти суржику.
У месенджерах Viber та Telegram з’явився чат-бот «СтопСуржик», що спрямований виправляти російську кальку в українській мові. У ньому 3,3 тис. слів та словосполучень, але запас все ще поповнюється. Робота над ботом тривала протягом місяця. Про це повідомив розробник Денис Карпенко виданню «Наш Киев».

Розвивати регіон за допомогою кіно.
Таке рішення прийняв Антоніо Лукіч, режисер стрічки «Мої думки тихі», за допомогою якої він і збирається привертати увагу до непопулярного регіону України. Так Лукіч планує створити туристичний маршрут Закарпаттям. А саме – місцями фільмування.
— Кіно історично приваблювало туристів у місця своєї дії. Складно не згадати про маршрут героїв фільму «Третя людина», коли ти у Відні. Фільм «Залягти на дно в Брюгге» став приводом для багатьох відвідати пряникове європейське містечко напередодні Різдва. Фінляндія вабить усіх творчістю Акі Каурісмякі, а по місцях зйомок серіалу «Міст» уже давно водять дуже дорогі екскурсії… Я вже мовчу про те, що зробив серіал «Гра престолів» з містом Дубровнік. Показуючи «Мої думки тихі» на міжнародних кінофестивалях, я радів від думки про те, що, подивившись моє кіно, жителі Любліна, Лондона, або Люксембурга колись поїдуть на сакури чи на води в Косино», – сказав Антоніо Лукіч на форумі ідей і рішень Re:Open Zakarpattia.

Майже TikTok: Instagram оновив функціонал.
У Instagram змінився дизайн та додалася нові вкладки на головний екран – Reels та Shop.
— Вкладка Reels, приведе користувачів до однойменного розділу з короткими відео, схожому на TikTok. На вкладці Shop показуватимуться персональні рекомендації, добірки редакторів, вибрані каналом @shop, відеоролики для покупок і колекції нових продуктів. Обидві вкладки покликані допомогти людям знайти бажане на платформі,- повідомляє портал ITC.ua.

Вкладки Likes та Create (що завантажує нові знімки) перемістили у верхній правий кут, тепер вони знаходяться поряд із повідомленнями.

Запропонували покарання за заперечення агресії з боку Росії.
Комітет Ради запропонував ввести покарання для ЗМІ, що заперечують військову агресію з боку Росії. Відповідний законопроєкт підтримав комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики парламенту, — повідомляє пресслужба Верховної Ради. За перший випадок заперечення пропонується штраф, а за другий – позбавлення ліцензії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ