Група народних депутатів зареєструвала в Верховій Раді проект закону, спрямований на перегляд плану використання радічастотного ресурсу, а також технологічної нейтральності. Його авторами стали депутати Олександр Данченко, Олена Матузко і Роман Семенуха.

Технологічна нейтральність – принцип, який у випадку з операторами зв’язку дозволяє їм використовувати свої частоти під будь-який стандарт зв’язку, незалежно від того, що зазначено в ліцензії.

У всьому світі найпопулярніший діапазон під LTE – це 1800 МГц. Ці частоти в Україні використані під мобільний зв’язок GSM, зайняті голосовим і мобільним трафіком GPRS та EDGE. Після злиття з Beeline близько половини цього ліцензованого діапазону знаходиться у “Київстар”, який після впровадження технологічної нейтральності та поновлення плану по використанню РЧР міг би на цих же частотах розвивати LTE. Після запуску 3G трафік передачі даних і частково голос з цих частот може мігрувати на 2100 МГц, що вивільнить смуги в 1800 МГц, дасть можливість рефармінгу (процедури заміни використовуваної радіотехнології на виділених оператору зв’язку радіочастотах), що в свою чергу дасть всім операторам розвивати 4G.

У проекті закону також передбачено спільне користування частотами для мобільних операторів, скорочення переліку документів, які має подавати компанія для заяви про видачу ліцензії на частоти і т. д.

У галузевій асоціації ІнАУ підтвердили, що цей проект закону  – ще один крок у напрямку до LTE в Україні. «Це так, хоча, звичайно, потрібно буде ще вносити правки в план використання РЧР України. Але це – добра новація. Також в законопроекті вирішуються питання перерозподілу спектра між операторами. Вводиться принцип «Мовчазної згоди» після  видачі дозвільних документів (якщо держорган не видає документи в потрібний термін, оператори мають право запустити своє обладнання). Передбачено спільне використання спектра операторами, які мають ліцензії в одному спектрі… Закон концептуально новий, над ним, звичайно, ще треба працювати, але в цілому я вважаю це вірним кроком», – пояснив глава правління асоціації AIN.UA Олександр Федієнко.

Нагадаємо, про тести зв’язку четвертого покоління недавно повідомляли відразу три оператора: lifecell, Vodafone і “Інтеллеком”.

Тестування четвертого покоління проходило в офісі компанії «Інтелектуальні комунікації» (скорочено – Intellecom) на обладнанні Ericsson і гаджетах Huawei. Був задіяний різновид стандарту зв’язку четвертого покоління LTE TDD у діапазоні 2300 МГц (Band 40).

Тестувалася максимальна швидкість радіо-інтерфейсу, голосових і відеодзвінків (VoLTE) і перегляду відео високої якості з мережі Інтернет в режимі реального часу на декількох терміналах одночасно. У результаті вдалося досягти швидкості завантаження в 201-211 Мбіт/с і віддачі 7 Мбіт/с.

На даний час на стандарті LTE TDD працює 77 комерційних мереж в 43 країнах світу. Всього в світі існує приблизно 500 комерційних LTE мереж і 1,6 млрд користувачів 4G, більшість з яких живуть в Китаї та Індії.

Підтримують технологію зв’язку четвертого покоління приблизно 2 тис. пристроїв, існуючих на ринку. З них 1,3 тис. – смартфони.

Раніше повідомлялося, що Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) планує в 2017 році розпочати ліцензуванню зв’язку четвертого покоління.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ