Замість дотування держшахт доцільніше будувати вітрові електростанції — Ігор Тинний

0
8892

Гроші, що йдуть на субсидії для українських державних шахт, краще інвестувати у будівництво вітрових електростанцій. Таку думку висловив засновник та співвласник енергетичного холдингу «Гідроенергоінвест-Акванова» Ігор Тинний на Київському міжнародному економічному форумі.

На його думку в тих умовах, що склалися зараз в Україні, зокрема і через військові дії на Донбасі, вугільна промисловість втратила можливість розвитку у довгостроковій перспективі.

“Зірвали терористи електростанцію на Донеччині. Держава виділила з бюджету купу грошей, аби її відновити. Навіщо? Потрібно було закрити шахту, дати субсидію та побудувати поруч кілька вітряків, – і можна забути про паливо. Я вважаю, що всьому є альтернативна історія в зеленій енергетиці”, – розповідає Ігор Тинний.

«Гроші, що йдуть на субсидії, які зараз отримують шахти, краще один раз інвестувати у заводи, які збиратимуть вітряки в Україні, — сказав він. — Державі слід провести ґрунтовні дослідження і стимулювати розвиток конкретного виду енергетики в потрібному місці, а вже ринок знайде можливість побудувати там той чи інший об’єкт. У традиційної енергетики є велика кількість субсидій, які надаються поза ринком. З огляду на це «зелена» енергія є дешевшою, просто потрібен час, аби первинні інвестиції окупилися», — вважає Тинний.

«У 2016 році Україна взяла у Європейського банку реконструкції та розвитку €400 млн позики, щоб розвантажити Запорізьку АЕС. Але держава не дає точної інформації, скільки ще зможуть пропрацювати активи традиційної енергогенерації. Чи не вигідніше вкласти ці гроші у побудову «зелених» енергоносіїв?», — зауважив бізнесмен.

За перше півріччя 2017 року в Україні було введено 126,5 МВт нових потужностей відновлюваної енергетики, з яких 118,1 МВт — об’єкти СЕС, 5,5 МВт – об’єкти на біогазі та 2,9 МВт — малі ГЕС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ