З грудня у Чорнобилі запрацює перша сонячна панель вартістю $1,2 млн

0
2205

На побудову першої панелі потужністю 1МВт керівники проекту планують витратити $1,2 млн. Усього фінансування проекту сонячної електростанції передбачає $119 млн. Про це повідомило видання Bloomberg.

Проект побудови сонячної електростанції у зоні відчуження ЧАЕС запропонувала українська компанія Rodina Energy Group Ltd. та німецька фірма Enerparc AG. Після того прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у 2016 році анонсував план осноєння територій навколо ядерного реактора в Чорнобилі.

“Поступово ми хочемо оптимізувати Чорнобильську зону, – каже Євгеній Варягін, CEO Rodina Energy Group. – Це місце не повинно бути чорною дірою в серці України”.

Rodina Energy Group та Enerparc планують до кінця проекту встановити ще 99 МВт потужностей, тож загальна вартість проекту може коштувати $119 млн. Українська компанія заявила про свою відкритість до співпраці, тож низка іноземних держав зацікавилися роботою над проектом. Наприклад, французька компанія Engie SA  нині ще проводить тестування проекту з потужністю 1 ГВт, а дві китайські компанії зацікавлені у будівництві сонячного парку в зоні відчуження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ