З 2018 року в Саудівській Аравії дозволять відкривати кінотеатри

0
2140

Уряд Саудівської Аравії заявив, що з наступного року в країні дозволять створити перші публічні кінотеатри. Очікується, що перші кінотеатри відкриються вже у березні 2018 року. Про це повідомило видання Reuters з посиланням на офіційну заяву міністра культури та інформації Аввада бін Салеха Алаввада.

Сьогодні в королівстві Саудівської Аравії дозволено переглядати фільми лише на дисках або через мережу Інтернет. При цьому шаріатська поліція (мутавва) ретельно контролює контент кінопродукції, яка потрапляє в країну, на відповідність нормам шаріату.

“Будучи регулятором цієї індустрії Генеральна комісія у справах аудіовізуальних ЗМІ розпочала процес ліцензування кінотеатрів у Королівстві”, – зазначив Аввад бін Салех Аллавад.

Як відомо, у 2015 році в Саудівській Аравії з’явилися чутки про зняття заборони із кінотеатрів. Однак уряд спростував таку заяву, назвавши її провокацією та спробою спростувати чинність шаріату в Королівстві.

У січні 2017 року Верховний муфтій (навища високопоставлена релігійна посада в Саудівській Аравії) назвав “аморальними” кінотеатри та виступи співаків перед публікою. Він зазначив, що в цих розвагах “немає нічого хорошого, вона морально руйнують, наносять удар по цінностям та дають привід для змішування статей” у Королівстві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ