З 10 серпня українці зможуть обмінювати валюту без пред’явлення паспорту

0
2544

Національний Банк України  прийняв постанову, якою відмінив обов’якову умову надання документів засвідчуючих особу при купівлі чи продажі іноземної валюти в банках чи інших фінансових установах країни.

Нагадаємо, що до цього громадяни України  мали змогу обміняти іноземну валюту в обмеженій кількості на день та тільки за умови надання документу, який засвідчує їх особу та резедентність. Данні умови створювали певні незручності та викликали невдоволення серед населення, зокрема у соціальних мережах.

Банкам та фінансовим установам дозволялося здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти за готівкові гривні одній фізичній особі-резиденту в один робочий день в сумі, яка не перевищує в еквіваленті 3 000 гривень (сума з урахуванням обмежень, встановлених Постановою № 354. Інструкція № 502 дозволяла здійснювати операції на суму 15 000 гривень.

Операції здійснювалися тільки за умови пред’явлення касиру документа, що посвідчує особу і резидентність. У квитанції записувалося прізвище, ім’я та по батькові особи, яка здійснювала покупку валюти. З заповнених сторінок паспорта знімалися копії, які засвідчувалися відбитком штампа каси банку і зберігалисяся в документах дня.

Зміни набувають чинності 10 серпня 2016 року, коли постанова НБУ № 364 вступить у силу. Фізичні особи зможуть здійснювати обмін валют на суму до 150 тис. грн. в еквіваленті без надання будь-яких документів. Але при цоьму залишиться тимчасове обмеження на купівлю іноземної готівкової валюти на суму не більше 12 тисяч гривень в еквіваленті на день на одну людину, відповідно до постанови правління НБУ № 342 від 7 червня 2016 року.

Представники Національного Банку України пояснили дану зміну – “Довгий час населення продає банкам більше валюти, ніж купує. У січні-липні 2016 чиста покупка банками валюти у населення досягла 1,9 млрд дол. З огляду на стабілізацію ситуації на валютному ринку правління НБУ вважає за можливе лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізичними особами”

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ