Європарламент хоче зробити інтернет-торгівлю в ЄС остаточно вільною

0
2329

Члени Європейського парламенту виступили за скасування геоблокінгу в онлайн-торгівлі на території ЄС. Це означає, що відтепер громадяни однієї країни на території Європейського Союзу зможуть здійснювати інтернет-покупки в іншій країні-члені ЄС без обмежень. Про це повідомляє Deutsche Welle в Україні.

Виняток становитимуть лише електронні книги та CD-диски, авторські права на які захищаються лише законодавством конкретної країни. На усунення цього обмеження Європарламенту знадобиться ще два роки роботи із законодавством у сфері інтернет-торгівлі.

Як відомо, геоблокінг перешкоджає не лише онлайн-купівлі товару з іншої країни, він може відправляти іноземних туристів на сайти, де ті самі товари коштують значно дорожче. Особливо це стосуються придбання квитків, оренди авто та замовлення тих чи інших послуг чи товарів за кордоном.

Зазначається, що зі скасуванням обмежень на онлайн-торгівлю всередині ЄС, клієнти-іноземці зможуть самі забирати замовлений чи придбаний товар, якщо постачальник не пропонує доставки за межами своєї країни. Очікується, що нові правила набудуть чинності до кінця поточного року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ