ЄС хоче змінити систему оподаткування для великих технологічних компаній

0
2389
Фотограф: stevepb. Джерело: фотобанк pexels.com.

Європейський Союз хоче запровадити новий податок на доходи великих технологічних корпорацій, який буде розраховуватися не за місцем розташування штаб-квартири компанії, а за тим, звідки користувачі. Податок буде розраховуватися на “сукупні валові доходи” і повинен мати єдину ставку ЄС “від 1 до 5 відсотків”.

Про це повідомило інформаційне агентство Reuters із посиланням на законопроект Єврокомісії.

Нова система оподаткування стосуватиметься лише компаній із доходом понад $922 млн у світа та щонайменше $12,3 млн в ЄС. У разі ухвалення пропозиція Єврокомісії торкнеться таких компаній, як Amazon, Google та Facebook, які неодноразово звинувачувалися у приховуванні прибутків у країнах з низьким оподаткуванням, таких як Люксембург та Ірландія.

У випадку онлайн-реклами податок зніматиметься з урахуванням того, де відображається реклама і де живуть користувачі, які бачать цю рекламу. Онлайн-магазини платитимуть податок у країнах, де знаходиться користувач платформи або покупець.

Як відомо, Єврокомісія розгляне пропозицію в першій половині березня. Зазначається, що така система не є постійною: вона проіснує лише до появи більш комплексного рішення справедливого цифрового оподаткування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ