Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє: Павло Овчинніков (KIDDISVIT)

0
2561

Однією з проблем пострадянських країн є те, що влада і бізнес досі вважають культуру слабкою дотаційною сферою, нездатною продукувати конкурентоспроможні твори та генерувати нові цінності. Проте у світі мистецтво давно стало комерційним, а його взаємозв’язок з іншими видами суспільної діяльності – очевидним. Ставши на шлях змін, з 18 – 20 квітня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» стартуватиме друга сесія дослідницького проекту «Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє», створена за ініціативи бізнесмена Ігоря Степанова (засновника європейської компанії Sicore і CEO агентства STEPANOV). Метою є формування якісної платформи для комунікації між представниками арт і бізнес-спільноти. В рамках проекту «Втілюючи місію» журналіст Роксана Рублевська запросила учасників, керівників компаній-лідерів вітчизняного ринку, аби разом відшукати нові шляхи взаємодії мистецтва і бізнесу. В однойменній серії бесід кожен з успішних брендів розповідає про ідеологію і свідомість власної компанії, її участь у проекті та внесок у розвиток української культури.

Сьогоднішнім героєм став Павло Овчинніков, генеральний директор однієї з найбільших компаній-дистриб’юторів дитячих іграшок в Україні KIDDISVIT.

Яким чином ваша компанія здійснила перехід від звичайної бізнес-моделі до високоефективної?

Що взагалі означає поняття «високоефективна бізнес-модель»? Якщо ми маємо на увазі швидкий результат через спробу задіяти всі потужності, то це не є добре у довгостроковій перспективі. Краще розраховувати свої сили і рухатися планомірно до мети. Я не можу стверджувати, що ми перейшли до високоефективної моделі – завжди є те, що можна вдосконалити. KIDDISVIT відкритий до змін і нових тенденцій, але згадайте події останніх 8 років: економічна криза, девальвація гривні, революція, політична нестабільність. Безліч підприємців втратили понад 30% прибутку. Нам було важливо якомога швидше відновити свої позиції. На сьогоднішній день завдяки команді і влучному вибору нових напрямків, ми повернули колишні обсяги, вийшли на нові ринки збуту.

Що для вас означає поняття «свідома компанія»? Що необхідно для розвитку свідомого бізнесу в Україні?

Щоб сприяти появі свідомого бізнесу в Україні, потрібно розуміти, що ніхто не буде розвивати економіку нашої країни, окрім нас самих. Прагнення створити свідому компанію – це світовий тренд, якого ми дотримуємося. Нещодавно компанія KIDDISVITпроводила зустріч із Центром корпоративної соціальної відповідальності, яка буквально змінила наше уявлення про впровадження прозорого корпоративного управління. Відповідальність – це не тільки податки, а й усвідомлення нанесеної шкоди навколишньому середовищу, і спроба компенсувати ці збитки. Відтак нами було створено благодійний комітет, який приймає рішення щодо розподілу грошей на допомогу тим, хто їх особливо потребує. В цей процес залучені практично всі працівники компанії.

Як вам вдалося сформувати цінності, які об’єднували б усіх співробітників компанії?

Всі цінності компанії KIDDISVIT пронизані філософією гуманізму. Першочергово вони народилися в нашій родині і були перенесені в бізнес. Ми прийняли рішення, що будемо займатися тільки тими іграшками, які б подарували власним дітям. Я можу назвати 5 основних цінностей, що складають портрет KIDDISVIT: Лідерство, Якість, Інновації, Розвиток, Радість. Тепер коротко про кожну з них. Говорячи про лідерство, ми маємо на увазі не тільки успіх на ринку, а й почуття відповідальності за прийняття рішень кожного співробітника, його бажання виконувати роботу і відчувати від цього радість та задоволення. Розвиток необхідний не лише команді, а й клієнтам. Ми навчаємо їх технологіям продажів нашої продукції, використовуючи сучасні тренди. Також ми маємо систему дистанційного навчання, що складається з відео-лекцій, книжок, презентацій, вивчення яких впливає на генерацію нових ідей в компанії. Щодо якості, то ми продаємо виключно ту продукцію, якій можна довіряти найдорожче – дітей. Інновації говорять про відсутність страху експериментів, інвестуємо в IT-технології, шукаємо інноваційні продукти, адаптуючись під світ технологічних можливостей. Важливо, що наші цінності існують не тільки на папері, їх підтверджують реальні вчинки. Наприклад, в одній з партій продукції було виявлено внутрішній дефект, що суперечить нашій цінності «якість». Це не дозволило нам продати жодної іграшки: партію було знищено, що продемонструвало співробітникам свідомість компанії.

Яка місія вашої компанії?

Ми наповнюємо дитинство розвитком та розвагами. Ми першими впроваджуємо інноваційні іграшки, аби діти України знайомилися зі світовими «прем’єрами» одночасно із дітьми в інших країнах KIDDISVIT намагається урізноманітнити дитинство, зробити його більш цікавим та захоплюючим, відволікти їх від комп’ютеру, розкрити потенціал.

Чому, на вашу думку, існує певне напруження між бізнес-спільнотою та представниками арт-середовища?

Це питання до держави, яка не надає жодної підтримки. У бізнесу не є задоволеною базова потреба у безпеці. Ми не можемо розслабитися, не знаємо, що саме нас чекатиме надалі: дивний закон чи нова криза. Знаходження у постійній зоні дискомфорту створює загальну напругу, а думати про мистецтво, не відчуваючи себе в безпеці, дуже складно.

Ми знаємо, що успішні промисловці 19-20 століття залишилися в історії завдяки підтримці мистецтва. Яким, на ваш погляд, є взаємозв’язок між бізнесом і мистецтвом сьогодні? Чому вирішили брати участь у проекті «Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє»?

Наразі я не спостерігаю тісної взаємодії мистецтва і бізнесу в Україні, проте, звісно, можу помилятися. Я усвідомлюю потребу вивчати філософію та мистецтво, розумію, що в них є щось величне і прекрасне, що склало фундамент світової культури, проте часу на це залишається небагато. Щодо компанії, то ми співпрацюємо з народними артистами, які озвучують наші іграшки, що робить . KIDDISVIT в якомусь сенсі мистецтвом. Думаю, чи не єдиним мотивом взаємодії є розуміння, що бізнес повинен щось після себе залишити. Проект «Втілюючи місію» Ігоря Степанова – це новий експеримент, спроба закарбувати нашу мету і цінності в авторському арт-об’єкті.

Чи відкриті ви до експериментів художника? Які ваші очікування?

Так, ми були готові до експериментів і не обмежували митця у засобах виразності чи техніках. Роботу «Яскраве дитинство», яку створив скульптор Микита Зігура, ми презентували на 20-річчя компанії своїм співробітникам та партнерам, цілком задоволені результатом. Обєкт у художній спосіб розкриває місію компанії: «НАПОВНЮЄМО ДИТИНСТВО».

Чому для вирішення бізнес-завдань потрібно залучати людей мистецтва?

Залучення людей мистецтва необхідно, якщо бізнес-завдання потребує креативного способу мислення: створити візуалізацію бренду, розкрити місію компанії або проект пов’язаний із корпоративною культурою. Саме у таких проектах залучення митців надає їм більшої цінності та сенсу.

Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що культура підтримує організацію, дозволяє знайти і втілити в життя її стратегію, виконати місію, що саме вона впливає на успіх компанії, адже демонструє людський капітал. Якщо так, то чому?

Я вірю у корпоративну культуру, вірю у внутрішню культуру кожної окремої людини. Якщо вона вихована, освічена, має гарний смак, то, безперечно, це відображається на її свідомості, відповідальності, що не може не вплинути на загальний успіх компанії в якій вона працює.

Чи маєте намір надалі продовжувати взаємодіяти з культурним сектором після закінчення сесії проекту? Якщо так, то яким чином? Можливо, це буде формування унікальної корпоративної колекції, проведення лекцій з мистецтва для співробітників чи позиціонування філантропічних інтересів організації?

Так, наразі ми маємо бажання проводити лекції і надалі розвивати свою команду, в майбутньому хочемо створити корпоративний музей іграшок компанії KIDDISVIT.

Які ваші власні уподобання у мистецтві?

Щиро захоплююся творами минулих літ, адже у наших предків не було ані технологій, ані можливості «тиражування», а їх мистецтво збереглося до сьогодні, ставши предметом дослідження та захоплення сучасників.

Автор: Роксана Рублевская
По матеріалам ArtsLooker

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ