Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє: Олександр Котолуп (компанія «Figaro-Catering»)

0
2616
Олександр Котолуп, засновник та ідейний натхненник Figaro-Catering
Однією з проблем пострадянських країн є те, що влада і бізнес досі вважають культуру слабкою дотаційною сферою, нездатною продукувати конкурентоспроможні твори та генерувати нові цінності. Проте у світі мистецтво давно стало комерційним, а його взаємозв’язок з іншими видами суспільної діяльності – очевидним. Ставши на шлях змін, з 18 – 20 квітня у Національному культурно-мистецькому та музейномукомплексі «Мистецький Арсенал» стартувала друга сесія дослідницького проекту «Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє», створена за ініціативи бізнесмена Ігоря Степанова (засновника європейської компанії Sicore і CEO агентства STEPANOV). Метою є формування якісної платформи для комунікації між представниками арт і бізнес-спільноти. В рамках проекту «Втілюючи місію» журналіст Роксана Рублевська запросила учасників, керівників компаній-лідерів вітчизняного ринку, аби разом відшукати нові шляхи взаємодії мистецтва і бізнесу. В однойменній серії бесід кожен з успішних брендів розповідає про ідеологію і свідомість власної компанії, її участь у проекті та внесок у розвиток української культури.

Сьогоднішнім героєм став Олександр Котолуп, засновник та ідейний натхненник Figaro-Catering, лідируючої компанії на ринку кейтерингу України.

Яким чином ваша компанія здійснила перехід від звичайної бізнес-моделі до високоефективної?

Важливим аспектом для розвитку бізнесу є його удосконалення. Глобальним завданням групи компаній Figaro є покращення якості подій в житті і бізнесі наших клієнтів. Для цього необхідно постійно працювати над якістю свого продукту. Вважаю, що з цим можна впоратися, якщо налагодити внутрішні процеси компанії, поставити чіткі цілі, і кожного дня робити більше, ніж вчора. Висока ефективність – це раціональне використання всіх ресурсів, планування і автоматизація, що, безперечно, є основними векторами руху моєї компанії.

Що для вас означає поняття «свідома компанія»? Що необхідно для розвитку свідомого бізнесу в Україні?

Культура свідомого бізнесу  –джерело стабільності компанії, що забезпечує збереження її цілей і ключових цінностей. Бізнес –це дзеркало підприємця, який ним керує. Усепочинається з наявності власної свідомості. Далі вона транслюється при взаємодії компанії зсуспільством, партнерами, співробітниками. Якщо говорити коротко, «свідомість» –ценебайдужість і вміння мислити категоріями майбутнього.

Яка місія вашої компанії? Як вам вдалося сформувати цінності, які об’єднували б усіх співробітників компанії?

Місія полягає у формуванні культури родієвого кейтерингу в Україні, надаючи можливість кожній компанії нашої країни і її ключовим співробітникам значно поліпшитиорганізацію та гостинність на важливих подіях у їх житті. Мені вдалося надихнути свою команду цією ідеєю і я вдячний її членам за підтримку і швидку реакцію на зміни зовнішнього світу, аби повертати в потрібному напрямку і навіть  в кожному невірному кроці бачити не глухий кут, а досвід та нові горизонти.

Ми знаємо, що успішні промисловці 19-20 століття залишилися в історії завдяки підтримці мистецтва. Яким, на ваш погляд, є взаємозв’язок між бізнесом і мистецтвом сьогодні?

Як і в 19-20 столітті, так і сьогодні, мистецтво відображає настрій і проблеми суспільства, а бізнес є його невід’ємною частиною. У будь-якому випадку, цей взаємозв’язок залишається незмінним.

Чому, на вашу думку, існує певне напруження між бізнес-спільнотою та представниками арт-середовища?

Я не помітив жодного напруження, адже кожен з нас в тій чи іншій мірі  цікавиться мистецтвом, а те, яким чином це проявляється – особиста справа. Можливо, це похід в кіно, або ж музей класичного живопису, нова книга чи рішення стати колекціонером.

Звернемося до імен меценатів, які створювали свої колекції, і їх первинний мотив полягав не тільки особистому інтересі – очолити себе красивими речами. Яка ваша мотивація взаємодії з мистецтвом?

Моя мотивація  –  всебічний розвиток та багатогранність інтересів, що для підприємця є вкрай важливими, адже розширює свідомість.

Чому для вирішення бізнес-завдань потрібно залучати людей мистецтва?

В еру лідерів думок – це просто необхідно. Представники креативних індустрій допомагають привернути іншу, абсолютно нову аудиторію.Якщо завдання стоїть познайомити суспільство з новим продуктом, то безумовно потрібно залучати людеймистецтва, адже  їх погляд на бізнес – не такий прагматичний.

Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що культура підтримує організацію, дозволяє знайти і втілити в життя її стратегію, виконати місію, що саме вона впливає на успіх компанії, адже демонструє людський капітал. Якщо так, то чому?

У процесі становлення і роботи ми неодноразовопомічали як культура, світові тренди і мистецтво впливають на розвитокнашого бізнесу і сфери гастрономії в цілому.У 2012 році офіс компанії Figaro-Catering все частіше став збирати творчих людей і поступово перетворився в майданчик для презентації предметів мистецтва. Згодом у нас з’явилося власний арт-простір «СЮЗАНН» і тепер мобільні експозиціями ми супроводжуємо наші заходи. Під «мобільними експозиціями» я маю на увазі демонстрація творів мистецтва на мольбертах, що створює особливий колорит та емоційний настрій.

Які ваші враження від отриманого арт-об’єкту?

Нашу пристрасть – «Створювати гастрономічне враження» влучно зміг передати художник Антон Логов. Вражаюча башта зі столів, що працює з ідеєю театральних куліс, світла, родючості чорнозему. Куліси є вказівкою на зв’язок із оперою «Фігаро» і творами Бомарше. Світло тільки увиразнює урочистість створеного образу, свята у темні часи. Кожен з поверхів башти символізує ступінь прагнення до досконалості і щоразу розповідає нову історію.

Ви брали участь у проекті «Втілюючи місію» у минулому році, одними з перших повіривши в ідею. Чому вирішили взяти участь вдруге?

Кожен інноваційний бізнес ґрунтується на певних цінностях і усвідомленні своєї місії, яку він виконує в суспільстві і економічному полі держави. В рамках арт-проекту художники створювали захоплюючі роботи, які у художній спосіб візуалізували ідеологію визначених компаній. Мені імпонує цей підхід.

Автор: Роксана Рублевская
По матеріалам ArtsLooker

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ