Всесвітній банк назвав пріоритетні реформи для України

0
2053
Chinese women works at the World Bank office in Beijing Wednesday, Sept. 2, 2009. World Bank President Robert Zoellick said in Beijing Wednesday he will press Group of 20 leaders at a summit this month for more aid to developing countries, which he said can help drive a global recovery. (AP Photo/Andy Wong)

Україні потрібна всеосяжна програма реформ, в якій би всі напрямки посилювали один одного, але при цьому жодне з них не отримувало б перевагу перед іншими.

Про це в інтерв’ю ZN.UA сказала віце-президент Світового банку Лора Так.
За її словами, головне завдання для України зараз – це відновити економічне зростання, створити якомога більше робочих місць для населення, поліпшивши їх якість, для чого “необхідний цілий ряд змін”.

“Найбільш важливими зараз є макроекономічна стабільність і стабільність банківського сектора”, – вважає віце-президент СБ.

Наступними за значимістю Так назвала зменшення корупції, посилення підзвітності та підвищення рівня довіри населення до органів влади.

“Це підвищить ефективність державних витрат і поліпшить якість надання державних послуг населенню Йдеться як про надання інфраструктурних послуг, так і соціальних. – У першу чергу в охороні здоров’я та освіті”, – відзначає вона.

Також в СБ підкреслюють важливість реформи енергетичного сектора, поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату для зростання і розвитку приватного бізнесу. Також одним з основних напрямків має стати створення надійної адресної системи соціальної допомоги.

“Тобто Україні, безумовно, потрібна всеосяжна програма, в якій би всі реформи посилювали один одного Але дуже важливо збалансувати ці реформи, щоб жодне з напрямків не” просіла “, не отримало перевагу перед іншими”, – підкреслює пані Так ,

Віце-президент СБ підкреслює, що для успішної реалізації цього плану Україні ні в якому разі не можна знижувати темпи впровадження реформ: «Для України зараз принципово важливо (…) не давати політичним і бізнесовим інтересам негативно впливати на процес економічних перетворень в країні” ,

У зв’язку з цим, як зазначила пані Так, в СБ сподіваються, що після виборів нової Верховної Ради “уряд зможе закінчити розпочате, а реформи прискоряться”.
Зі свого боку Світовий банк розраховує і далі надавати Україні допомогу в проведенні реформ.

“Ми віримо, що, незважаючи на сформований геополітичний контекст, ми зможемо продовжувати допомагати Україні у здійсненні необхідних змін”, – сказала Так.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ