Власники лондонських ресторанів скаржаться, що Brexit вбиває їхній бізнес

0
2124

Власники ресторанного бізнесу скаржаться, що Brexit змушує їх закривати свої ресторани. Відповідно до Гарденського довідника лондонських  ресторанів, за 2017 рік нових закладів у столиці Великої Британії стало значно менше. Про це написало видання Bloomberg.

Як зазначається у повідомленні, власники ресторанів були дуже стурбовані рішенням уряду Великої Британії про вихід країни з ЄС. У 2017 році випадки закриття ресторанів почастішали. Порівняно з 2016 роком, їхня кількість зросла із 76 до 84. Після чергового голосування у червні 2016 року фунт різко впав, а постачання їжі та необхідних інгредієнтів стало дорожчим. Також ресторанні менеджери зауважили, що стало значно менше людей, які хотіли б працювати у цьому бізнесі.

“Я не бачу жодного позитивного впливу від Brexit, лише негативний, – говорить Пітер Гарден, укладач довідника. – З яким би шеф-кухарем ви не порозмовляли, він обов’язково буде стурбований великими витратами на продукти та складнощами у підборі персоналу. Багато хто називає цей час кризою у ресторанній галузі”, – додає він.

Девід Мур, один із власників лондонських ресторанів, вже закрив три заклади. Він заявив, що не бачить перспектив у ресторанному бізнесі Великої Британії ще найближчих три роки.

“Я ніколи ще не переживав таких важких часів, хоча й займаюся ресторанним бізнесом понад 30 років, – каже він. – Європейська молодь не з’являється на цьому ринку, тому шукати персонал стає все важче і важче. Зараз немає такого ресторану у Лондоні, який би був повністю укомплектований працівниками. Тим часом фунт слабшає і у галузі стає все ризикованіше працювати”.

“Ми почали шукати більше британських продуктів і заодно працюємо над проектом з використання виробничих відходів для вирощування власних овочів”, – додає Девід Мур. Він зазначив, що в ресторані поменшало роботи і тепер працівники не мають жодної впевненості у наступному дні.

Одне із нещодавних досліджень британського ринку ресторанного бізнесу показало, що нині 20% ресторанів у країні знаходяться під загрозою закриття.

Як уже відомо, після голосування про вихід Великобританії з ЄС, постачання імпортних продуктів різко скоротилося. У британських торговельних портах зазначають, що країна не готова приймати продукти, які вимагають перевірки на кордоні.

Великі торговельні мережі заявляють, що після виходу країни із складу Євросоюзу імпортні товари на полицях магазинів автоматично стануть ще дорожчими та менш якісними.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ