В Україні знімуть фільм про життя татар в анексованому Криму

0
2419

Український кінорежисер Наріман Алієв зніматиме фільм “Додому” про життя кримських татар у сучасних реаліях анексованого півострову. Продюсером фільму виступив Володимир Яценко, який нещодавно завершив роботу над стрічкою “Ворошиловград”. Про це повідомило видання Cut Insight.

У центрі фільму покажуть складні взаємини між батьком та сином. Основний акцент режисер хоче зробити на тому, як політичні події останніх років відбилися на житті кримських татар. Дія фільму розгортається у дорозі: герої їдуть з Києва у Крим. Режисер продемонструє, як протягом цього шляху змінюється життя людей, їх побут і настрої.

«Кажуть, що моє кіно спекулює ситуацією, пов’язаною з Кримом і кримськими татарами. Але я планую і далі працювати з цією темою, це значна частина мого життя, мене самого. І чим більше режисерів буде “спекулювати” на темі Криму – тим краще. Думаю, кожен кримськотатарський художник, у якого є можливість заявити про нашу культуру на міжнародних майданчиках, зобов’язаний це робити. Це наш особистий внесок у боротьбу за свободу і данина тим, хто бореться і боровся до нас», – поділився режисер Наріман Алієв.

Фільм буде представлено на індустріальній секції Таллінського кінофестивалю “Темні ночі”. Початок зйомок заплановано на літо 2018 року. Виробництвом фільму займеться студія LimeLite, а продюсером стане голова Громадської ради при Держкіно України – Володимир Яценко.

«Це фільм, який піднімає одразу кілька важливих тем: починаючи від вічної теми відносин батьків і дітей, закінчуючи реальною трагедією кримськотатарського народу, що вдруге за неповне століття втратив батьківщину. Важливо також, що в цьому road movie ми покажемо подорож через всю Україну – від Києва до степів Приазов’я, і ​​нам важливо, щоб глядач – і особливо, іноземний глядач, побачив всю красу нашої країни», – пояснив актуальність проекту Яценко.

Для Нарімана Алієва стрічка “Додому” стане стане дебютною у повному метрі. На його рахунку вже є три короткометражні фільми, об’єднані у трилогію “Кримські історії”. Остання картина “Без тебе” була представлена на 66-му Берлінському кінофестивалі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ