В Україні запустили програму прозорого управління земельними ресурсами

0
2263

ЄС та Світовий банк розпочали 5-річну програму підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні. Про це повідомляє агентство Укрінформ.

Спершу міжнародні експерти надаватимуть правову, освітню, технічну та консультативну допомогу українським власникам сільськогосподарських земель в Київській та Миколаївській областях, далі програму планують розширити.

За словами директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Крістіни Кахконен, чинний в Україні мораторій на продаж землі знецінює орендну вартість приватних земель у 5 разів. Тож, коли ринок буде відкритий, українські землевласники мають бути готовими.

“Політично і технологічно це дуже складні процеси. Важливо, щоб реформа відбувалася правильно”, – зазначила пані Сату Кахконен.

Голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі зі свого боку зазначив, що співпраця ЄС з урядом України та Світовим банком створить передумови для ефективного верховенства права та поваги до кожного з власників та користувачів землі як передумови для підвищення продуктивності сільськогосподарської продукції та ефективної децентралізації.

Як відомо, у грудні 2017 року Верховна Рада України продовжила мораторій на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення, введений у 2002 році. Власники земельних паїв не можуть продати свою власність до 1 січня 2019 року або прийняття закону про обіг сільгоспземель.

За оцінками експертів, внаслідок мораторію орендна вартість приватних земель знецінена приблизно в 5 разів і її власники щорічно не доотримують 3 млрд дол. з оренди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ