Українці стали укладати шлюбні договори втричі частіше

0
3080

Після того, як Сімейний кодекс увійшов у силу, у 2004 році нотаріуси зафіксували 476 випадків укладання шлюбних договорів. Сьогодні їхнє число зросло утричі. Найчастіше шлюбні контракти укладають жителі столиці та Одеської області.

Про це повідомляє видання Сегодня із посиланням на дані Міністерства юстиції України.

Щодня українці укладають близько п’яти шлюбних договорів. Найпомітнішою ця тенденція є у столиці та Одеській області. Найрідше шлюбні контракти укладають у Сумській та Миколаївській областях.

“Сьогодні пари більш свідомо, практично та прагматично ставляться до цієї події [взяття шлюбу – прим.ред.]. До того ж, наше суспільство стрімко євроінтегрує, а у Європі шлюбний договір – звичайна справа при укладанні шлюбу. Збільшення кількості контрактів, перш за все, обумовлене підвищенням рівня законодавчої свідомості громадян і, якщо хочете, європейською модою”, – каже юрист, координатор практики сімейного права в Eterna Law Катерина Лисечко.

Зокрема, у повідомленні зазначається, що укладання шлюбного договору найчастіше є ініціативою іноземців, які одружуються на українках. Серед українців пропонують укласти шлюбний контракт заможні чоловіки.

Статистика укладання шлюбних договорів на території України. Джерело: Сегодня

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ