Український уряд може допомогти грошима венчурним фондам для стартапів

0
2370

Прем’єр-міністр Гройсман усно підтримав ідею одноразово профінансувати із держбюджету фонд, що буде залучати до фінансування українських стартапів іноземні венчурні фонди. Про це повідомила перший заступник Міністра фінансів та уповноважена уряду з питань інвестицій Оксана Маркарова під час інвестиційної панелі “Проблеми та перспективи венчурного інвестування в Україні” в рамках UVCA IT дня.

Створити фонд, який би залучав гроші іноземних фондів для українських стартапів, запропонував член Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій Адрій Колодюк. За його словами, цей Фонд фондів може залучити близько 1000 нових інвестицій в рік із середньою вартістю у $500 тис. Тобто, загальний фонд складатиме близько $0,5 млрд.

Оксана Маркарова зауважила, що роль держави у цьому процесі — стати ініціатором інвестицій. Проте вона не повідомила, яким може бути обсяг фінансової участі держави у фонді.

Також заступниця Міністра фінансів розповіла про іншу ідею – Фонд стартапів.

“Фонд стартапів дозволяє нам безпосередньо дуже швидко дати перший поштовх маленьким командам, для того, аби вони навчилися, подивилися, навіть просто перейшли до думки: “А, може, я теж щось таке зроблю?” А Фонд фондів – для того, щоб все-таки підтримати індустрію. Чому? Держава має ресурс, який ми розподіляємо через державний бюджет. Має точну політичну волю розвивати і потребу прискорити економічне зростання. Як правило, вона – не найефективніший власник, а якщо говорити про інноваційні речі, то держава не має великої кількості технологічної експертизи. Те, що держава має, ми можемо об’єднати з тим, що має ринок: отримати технологічну експертизу, прозорість та дійсно поважних людей, які будуть приймати рішення. Щоб наша задача, як держави, була виключно організувати, пропагувати, дати свої ініціативні кошти, щоб  залучити сюди приватних інвесторів, відійти в сторону і просто отримувати задоволення від того, що в нас економічне зростання не 3%, а 5% чи 6%. І якась доля цього буде саме від цих технологічних компаній”, – сказала Оксана Маркарова.

За словами Андрія Колодюка, традиційний венчурний ринок України недокапіталізований. 10 фондів Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій сьогодні шукають інвесторів по всьому світі, аби залучити свої фонди в Україні. Щорічно в українські проекти отримують 90-100 інвестицій. Фонд фондів дозволить збільшити цю кількість вдесятеро.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ