Український документальний фільм про Донбас переміг на кінофестивалі в Амстердамі

0
2435
Кадр із фільму "Віддалений гавкіт собак"

Документальний фільм про події на Сході України “Віддалений гавкіт собак” отримав нагороду за найкращий дебют на міжнародному кінофестивалі в Амстердамі. Премія документального фільму складає 10 тисяч євро.

Про це повідомило Радіо Свобода із посиланням на сайт кінофестивалю.

Фільм “Віддалений гавкіт собак” є результатом спільного виробництва Данії, Швеції та Фінляндії. Режисер стрічки – Саймон Леренг Вілморт. Робота над фільмом тривала понад два роки з 2015 по 2017. Дату прем’єри фільма в Україні ще не назвали.

У документальному фільмі йдеться про 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у Гнутовому на Донеччині. Після початку воєнних дій на Донбасі вони залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші. Через цю історію у фільмі показано, що для дитини значить виростати у зоні війни.

Нагадаємо, що у Празі з 27 листопада по 1 грудня триватиме “Тиждень українського кіно”, на якому представлять п’ять нових українських фільмів. Серед них цьогорічні фільми “Червоний” режисера Заза Буадзе, “Стрімголов” Марини Степанської, “Припутні” Аркадія Непиталюка, “Січень-березень” Юрія Речинського та стрічка “Рідні” 2016 року Віталія манського.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ