Українські виробники електроенергії погодилися інтегруватися в європейську енергосистему

0
2586

Основні українські виробники електроенергії підписали меморандум про узгодження дій у межах майбутньої інтеграції Об’єднаної енергетичної системи України до ENTSO-E. Документ також передбачає створення координаційної ради під керівництвом ДП “НЕК “Укренерго”. Про це повідомили на офіційному сайті компанії.

Учасниками меморандуму стали НАЕК “Енергоатом”, ПАТ “Укргідроенерго”, ПАТ “Центренерго”, ТОВ “ДТЕК Енерго” та ПАТ “Донбасенерго”. У документі усі сторони зафіксували свою спільну зацікавленість у майбутньому приєнанні ОЕС України до енергетичної системи континетальної Європи.

«Євроінтеграція української енергосистеми – складне та комплексне завдання для усіх учасників ринку та полісімейкерів, а не лише для оператора системи передачі як підписанта Угоди. Дуже радий, що усі усвідомлюють необхідність координації дій та спільну відповідальність на шляху досягнення важливої мети – членства у ENTSO-E», – каже керівник Укренерго Всеволод Ковальчук, чия компанія очолюватиме координаційну раду.

Протягом наступного місяця усі учасники меморандуму повинні скласти план заходів технічного характеру. Метою Ради є проведення фахових консультацій з технічних питань. Також, відповідно до документу, нова структура сприятиме якнайшвидшому виконанню вимог Угоди про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою Європи.

Інфографіка про переваги від приєднання України до ENTSO-E. Джерело: Укренерго

Генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук зазначив важливість цього документу для України. «Підписання меморандуму – дуже важливий етап для енергетиків і держави. Він робить країну на крок ближче до інтеграції з ЕNTSO-E. А це те, що ДТЕК завжди підтримував, – каже він. – Ми раді об’єднати зусилля з іншими компаніями заради спільної мети. І хоча ця робота не легка, ми розуміємо, що відсутність «енергетичних кордонів» є запорукою подальшого розвитку енергетики України».

ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) – це європейська мережа системних операторів з передачі електроенергії. Вона була створена у липні 2009 року та об’єднала шість існуючих енергетичних асоціацій, до яких входило понад 42 національні енергокомпанії Європи. Сьогодні ENTSO-E займається забезпеченням надійної експлуатації, оптимального управління та розвитку європейської системи передачі електроенергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ