Українські аграрії вважають, що бізнес-клімат у країні покращився

0
2453
Фотограф: Jahoo Clouseau. Джерело: фотобанк pexels.com.

Дослідження Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) показало, що українські аграрні виробники оцінили поточний стан та перспективи розвитку бізнесу в Україні удвічі краще, аніж півроку тому. Із серпня 2017 року по лютий 2018 оцінка аграрного бізнес-клімату в країні зросла із 16,3 до 37,6 пунктів. Про це йдеться на сайті УКАБ.

За традицією, аграрний бізнес-клімат найкраще оцінюють у Центральній Україна та в західних регіонах (47,9 та 41,1 пунктів відповідно). Виробники з Південної України визначили АБК на рівні 27,6 пунктів, а от найнижчі результати продемонстрували північно-східні області (25,4 пункти).

“Позитивні настрої серед виробників можуть свідчити про їх готовність до інвестицій у придбання більш сучасної техніки, машин, якісніших засобів захисту рослин, насіння, збільшення земельного банку та/або стада”, – йдеться у повідомленні УКАБ.

Найвищу оцінку АБК поставили виробники із великим земельним банком (від 5 000 га) – на рівні 44,1 пунктів. Аграрії, які працюють у структурах агрохолдингів, оцінили бізнес-клімах у галузі в 41,4 пункт, а виробники із земельним банком до 5 000 га – у 33,7 пункти.

Якщо говорити про конкретні напрямки в аграрному виробництві, то виробники продукції рослинництва оцінили аграрний бізнес-клімат у 40,2 пунктів, тваринництва – на рівні 28,5 пунктів, а виробники зі змішаним виробництвом – на рівні 37,1 пункти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ