Україна приєдналася до Транс’європейської транспортної системи – Омелян

0
3038

Приєднання до європейської транспортної мережі означає, що транспортна інфраструктура України сполучиться із двома транспортними коридорами, які раніше закінчувалися на українському кордоні з країнами ЄС.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, коментуючи результати Брюссельського Саміту Східного Партнерства.

“Це означає, що транспортна інфраструктура України має якомога швидше стати єдиним цілим із інфраструктурою ЄС і розвиватися у гармонійному поєднанні. Швидкість, якість, безпека мультимодальних перевезень мають відбуватися за європейськими стандартами, – заявив Омелян. –  Для інвесторів і міжнародних партнерів − це потужний сингал, що інфраструктура України розвивається, має європейське майбутнє і в неї можна і потрібно вкладати кошти”.

Сьогодні у напрямку території України проходять два коридори Транс’європейської транспортної мережі: коридор Рейн-Дунай та Середземноморсмький коридор. Донедавна транспортні шляхи TEN-T закінчувалися на українському кордоні з ЄС, однак з моменту приєднання ці два коридори включатимуть територію України.

“Вони відкриють великі перспективи широкомасштабної міжнародної співпраці з розвитку мультимодальних перевезень між Європою та Азією та закріплять за Україною статус країни-транзитера”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму Твіттері анонсував приєднання України до Транс’європейської транспортної мережі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ