Світовий банк залишається надійним партнером уряду України в проведенні системних змін та перетворень.

У 2017 р. на будівництво доріг і транспортних коридорів вдасться залучити мільярд доларів США. Про це в ході прес-конференції, яку транслював телеканал «112 Україна», заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Про це йшлося на зустрічі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із директором Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Сату Кахконен, повідомляє Урядовий портал.

“На зустрічі зі Світовим банком було погоджено, що ми спільно зі Світовим банком розробимо стратегію розвитку українських доріг. Я думаю, що досить будувати дороги в Україні, по-перше, низької якості, а з іншого боку, які ведуть в нікуди. Маємо мати чітку стратегію, що ми будуємо і в яких напрямках, підкреслити наше географічне положення, підвищити транзитність Україною. Таким чином, ми зможемо після затвердження таких стратегій розпочати наступного року досить масштабне будівництво українських доріг, будівництво транспортних коридорів. На це ми можемо залучити наступного року кілька мільярдів доларів, що є дуже суттєвим ресурсом для будівництва та реконструкції українських доріг “,  – заявив Гройсман.

Також банк допоможе оцінити необхідні для реалізації цього проекту ресурси і визначити, де необхідно залучати бюджетні, кредитні або приватні ресурси.

Раніше повідомлялося, що цьогоріч в Україні буде капітально відремонтовано щонайменше 1700 км доріг, а більшість буде охоплено ямковим ремонтом.

Окремо Гройсман і Кахконен обговорили питання практичної участі експертів Світового банку у підготовці концепції земельної реформи та системи охорони здоров’я в Україні.

Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові презентувала Прем’єр-міністру підготовлений Світовим банком аналіз програми енергетичних тарифів та субсидій, а також пропозиції щодо її подальшої імплементації в найближчий період.

Учасники зустрічі домовилися продовжити тісну взаємодію з тим, щоб забезпечити фінансову стабільність компаній з централізованого теплопостачання та вдосконалити існуючу програму житлових субсидій.

Прем’єр-міністр також порушив питання щодо необхідності перегляду існуючого кредитного портфеля Світового банку в Україні, зокрема вивчення доцільності подальшої реалізації тих проектів, які на сьогодні впроваджуються повільними темпами.

“Розраховуємо на підготовку спільно зі Світовим банком проектів, спрямованих на посилення конкурентоспроможності української продукції, впровадження нових технологій та реформування фінансового сектору”,  – зауважив глава уряду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ