Україна має стати лідером на ринку сільськогосподарських продуктів – Світовий банк

0
2224

Після шокового періоду, спровокованого втратою частини території і конфліктом на Сході, українська економіка почала поступово зростати, але цього недостатньо. Про це повідомив віце-президент Світового Банку Сиріл Муллер в інтерв’ю для Дзеркала тижня.

Зазначається, що з моменту останнього траншу відносини між Україною та МВФ призупинилися. Попереду у держави пікові виплати за зовнішніми запозиченнями, на які упродовж наступних трьох років знадобиться близько $20 млрд. Тож саме час пришвидшити реформи та виконати зобов’язання перед іноземними партнерами.

“Є ключові реформи, які мають бути першочерговими для уряду: завершення трансформації енергетичного сектору та реформування банківського сектору. Одним із двигунів економічного зростання, на наш погляд, має стати більш продуктивний сільськогосподарський сектор, – каже пан Муллер. – Україна має дуже важливий актив — значні запаси родючої землі. Ми вважаємо, що сьогодні у світі є величезний попит на сільськогосподарську продукцію, зокрема продукти харчування. Україна може стати одним із світових лідерів на цьому ринку”.

Водночас віце-президент Світового банку зазначив прогрес Міністерства фінансів у подоланні бюджетного дефіциту та роботу Національного банку над взяттям інфляції під контроль.

“Залишається питання зовнішньоекономічного балансу, але і його можна вирішити. Ми вже бачимо зростання експорту. Це хороший сигнал. Тепер треба зробити максимум для того, щоб диверсифікувати експортні ринки та товари, які Україна експортує. Це дасть змогу у майбутньому уникати загрози девальвації та менше залежати від світових сировинних ринків”, – додає Сиріл Муллер.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ