У Вашингтоні водоочисна станція перетворює відходи в електроенергію

0
3274

На водоочисній станції стічні води проходять декілька етапів очистки, під час яких утворюються добрива та електроенергія. Тож станція поблизу американської столиці на 70% забезпечує свої енергетичні потреби із відходів від очищення. Про це повідомляє Голос Америки.

Станція на південному заході Вашингтону вважається найбільшою у світі високотехнологічногою очисною станцією стічних вод. Вона очищує воду, що надходить від двох мільйонів людей. За годину станція переробляє стільки води, скільки б вистачило на ціле озеро Синевир. А її максимальна потужність становить 4 млрд. літрів води на добу.

Поетапно, з води видаляють сміття, що не підлягає переробці. Далі за роботу беруться мікроорганізми. Вони очищають воду від азоту, велика кількість якого загрожує водним ресурсам. Під час третього етапу мікроби наповнюються вуглецем, який далі використовують для отримання енергії. Потім під високим тиском та температурою воду очищають уже інші мікроби – архебактерії, які допомагають людині перетравлювати їжу. Під час очистки ці бактерії виробляють газ, яких знову іде на забезпечення енергетичних потреб станції. Після усіх цих етапів вода потрапляє до лабораторії, де її тестують за усіма державними стандартами.

Людські відходи зі стічних вод на станції перетворюють у добриво. Як зазначає один із керівників водоочисної станції, він і сам користується цим добривом для вирощування городини.

“Я особисто використовую ці добрива на власному квітнику, удобрюю ними помідори та огірки. Я сам і моя родина споживаємо цю городину і я переконаний, що це абсолютно безпечно”, – каже він.

Як відомо, модернізація цієї станції обійшлася Вашингтону у $4 млрд.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ