У шахті на ВДНГ проводитимуть концерти та художні виставки

0
2321

У занедбаній шахті Національного комплексу “Експоцентр України” (павільйон №13) побудують сучасний арт-простір. Планується, що на його відновлення піде три-чотири місяці та близько $20 000. Про це повідомляє КультПростір із посиланням на кураторку проекту Олександру Халепу.

Оновлення приміщення відбудеться в рамках Концепції розвитку ВДНГ на 40 років, представленої керівництвом у липні. 13-тий павільйон, який керівництво виділило для арт-резиденції, колись був присвячений вугільній промисловості. Переможниця конкурсу Олександра Халепа зазначила, що її команда вважає шахту душею будівлі, “оскільки саме вона містить головну історико-культурну цінність від попереднього задуму творців ВДНГ”. Ця штучна шахта збереглася до сьогодні, і вже навесні мешканці зможуть використовувати її як простір для творчих лабораторій, концертів експериментальної музики та виставок медіа-мистецтва.

Фото: Ліфт шахти 13-того павільйону (Styler.rbc.ua)

«Ми прагнемо створити платформу синтезу мистецтв, де будуть реалізуватися колаборації діячів театру, сучасного мистецтва, медіа, музики, танцю й кіно», – розповіла Олександра Халепа. За її словами, робота в арт-резиденції буде проходити за звичним форматом: до участі запрошуватимуть митців, яким дадуть простір і матеріал для роботи, а також можливість презентації її результатів широкій публіці. Крім того, проект ініціюватиме міжнародний обмін художниками: запрошуватиме митців з інших країн і відряджатиме українців попрацювати за кордоном.

Керівники проекту Олександра Халепа та Максим Демський уже працювали на ВДНГ під час ГогольФест 2017. Вони організовували ArkSquat, платформу для митців, художників та скульпторів, де можна було обмінюватися думками та працювати. Під час підготовки до фестивалю мешканці ArkSquat об’єдналися в ArkSquat Community та представили свою концепцію проекту ASC 13 для резиденції на ВДНГ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ