У Нью-Делі через смог призупинили будівництво та в’їзд вантажного транспорту

0
2159

За даними Американського посольства в Індії, рівень забруднення повітря у 12 разів перевищує допустиму норму. У зв’язку із цим місцева влада оголосила про надзвичайний стан у сфері забруднення та заблокувала вантажівкам в’їзд до міста, а також заборонила проводити будь-яку будівничу діяльність. Про це повідомляє Reuters.

Причиною цієї щорічної катастрофи стало горіння сільськогосподарських культур на фермах, викиди вихлопних газів у місті та велика кількість будівельного пилу. Як йдеться у повідомленні, цього року проблема була посилена ще й погодними умовами.

Знімок смогу на території Індії. Джерело: NASA Earth Observatory

Посольство Сполучених Штатів виміряло кількість дрібних частинок PM 2.5 у повітрі. Показник забруднення сягав 608 нг/м³, а це у 12 разів перевищує гранично допустиму норму у 50 нг/м³. Варто зауважити, що частинки PM 2.5 у 30 разів більші за людську волосину. Експерти зазначають, що при вдиханні часточок у легені, може виникнути серцевий напад, інсульти, рак легенів та захворювання органів дихання.

Місцеві жителі уже почали скаржитися на головні болі, кашель та сльозоточивість очей. Багато хто залишився вдома, а деякі заклади у місті навіть переповнені.

“Я хочу переконати людей у тому, що центральна влада робить усе можливе, аби забезпечити покращення якості повітря у столиці країни”, – заявив міністр навколишнього середовища Індії Харш Вардан.

Місцева влада уже вжила запобіжних заходів: школи закриті на тиждень, в’їзд вантажівок до міста суворо заборонено, а будівництво на всій території Нью-Делі припинене. Також влада у 4 рази підвищила ціни на паркування, аби залучити жителів до використання громадського транспорту.

Щороку індійські фермери, які живуть поблизу Делі, спалюють мільйони тонн сходів озимої пшениці. Уряд наклав офіційну заборону на такі дії, однак у державних органах зазначають, що важко дотримуватися такого правила. “Ситуація серйозна, але Пенджаб тут безпорадний. Проблема широкопоширена, а у держави немає достатнього фінансування, аби компенсувати фермерам регулювання врожайності”, – заявив головний міністр штату Пенджаб Амарінерд Сінгх на своїй сторінці у Твіттер.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ