У Китаї здійснена перша квантова телепортація із Землі на орбіту

0
2760

Китайські фахівці вперше відправили із Землі на супутник об’єкт. Фотон подолав відстань понад 500 км і телепортувався на «Мо-цзи», першому супутнику, призначеному для квантової комунікації.

«Ми повідомляємо про першу квантову телепортацію незалежного однофотонного кубіта з наземної обсерваторії в супутник на навколоземній орбіті – через канал висхідного зв’язку – на дистанції до 1400 км», – йдеться в заяві китайських вчених.

У минулому році з космодрому Цзюцюань в пустелі Гобі стартував супутник «Мо-цзи». Ракета «Чанчжен-2D» вивела його на сонячно-синхронну орбіту, тобто він проходить над будь-якою точкою Землі приблизно в один і той же місцевий час. Він обладнаний вкрай чутливим оптичним приймачем, здатним розпізнати квантовий стан окремих фотонів, запущених з Землі.

А тепер команда «Мо-цзи» повідомила про результати першого експерименту зі створення квантової комунікаційної мережі і передачі першого об’єкта з Землі на орбіту.

Телепортація стала вже звичною операцією в квантовій оптиці. Вона заснована на феномені квантової заплутаності, коли два квантових об’єкта, в даному випадку – фотона, формуються в один і той же час і місце мають однакові хвильові функції. Навіть якщо їх розділити на велику відстань, зв’язок між ними збережеться і вимірювання одного вплинуть і на стан іншого.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ