У Китаї почав працювати Телескоп FAST (Five hundred Metre Aperture Spherical Telescope) – повідомляє 25 серпня BBC Україна. Завдяки антені діаметром у півкілометра телескоп тепер вважається найбільшим у світі.

Діаметр антени телескопа складає 500 метрів, що дорівнює довжині 30 футбольних полів. На створення гіганта-радіотелескопа витратили 5 років та 180 мільйонів доларів.

Телескоп розташований у Китаї, в карстовій долині провінції Гуанчжоу. Він призначений для того, щоб ловити навіть найслабкіші сигнали з космосу – від зірок, галактик чи, можливо, інопланетян, якщо вони є.

Будували телескоп протягом п’яти років і для цього довелось переселити близько 9200 людей, які мешкали у 5-кілометровій зоні відчуження. Їм не тільки виділили нове житло, але й видали по 2,5 тисячі доларів компенсації, пише Modem World.

Такі заходи знадобились через те, що телескоп дуже чутливий і його роботу може порушити навіть випромінювання мікрохвильової печі, якщо вона занадто близько.

У нещодавньому тестуванні FAST зміг отримати радіосигнал від космічного джерела випромінювання (пульсару), розташованого за 1,351 світлових років від Землі. Телескоп вже прозвали “Оком небесним”. Він вдвічі чутливіший за телескоп Аресібо з Пуерто-Ріко, який до цього вважався найбільшим у світі. Той має 305 метрів в діаметрі проти 500 метрів у FAST. Водночас повідомляється, що окрім астрономічного, від найбільшого телескопу чекають ще й туристичного зиску. Для туристів побудують спеціальний оглядовий об’єкт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ