У Китаї роботи замінили чверть працівників на фабриках боєприпасів

0
2329

Автоматизація роботи на виробництвах боєприпасів у Китаї дозволила убезпечити працівників від хімічних речовин та загрози вибухів. Окрім цього роботи працюють у п’ять разів продуктивніше. Про це повідомило видання Futurism.

Сю Чжиган (Xu Zhigang), дослідник із Китайської академії наук Шеньянського інституту автоматизації, зазначає, що Китай не запроваджує штучний інтелект лише через свою стратегію. Така кадрова заміна на виробництвах боєприпасів сталася тому, що подібні підприємства страждають від нестачі працівників, які не хочуть працювати у небезпечному середовищі.

“Яка б висока зарплата не пропопнувалася, молоді люди сьогодні просто не зацікавлені у роботі на виробництві військових боєприпасів. Та й ніхто не може їх винити у тому, що вони турбуються про свою роботу”, – каже вчений.

Окрім цього зазначається, що близько 20-30 великих виробництв боєприпасів, збудованих протягом останніх 60 років, розташовані у віддалених місцевостях з малою кількістю населення.

“Одна-єдина іскра може призвести до величезного вибуху, який перетворить підприємство на кратер, – каже він. – Ризик пожежі став для нас значним викликом”.

Окрім цього нові автоматизовані працівники мають більшу продуктивність роботи, не втомлюються і можуть працювати з небезпечними видами озброєння. Сю Чжиган каже, що з такою продуктивністю, дещо обмеженою кількістю сировини, виробництво боєприпасів може збільшитися від 100% до 200%, “як мінімум”.

Як відомо, протягом останнього року Китай показав значні успіхи у галузі штучного інтелекту. Перший робот-стоматолог успішно провів пацієнтові операцію, а уряд країни планує навіть створити у столиці цілу поліцейську станцію, в якій працюватимуть виключно роботи. Такі дії є поступовими кроками до реалізації національної стратегії КНР – стати лідером у виробництві штучного інтелекту до 2030 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ