Неподалік від міста Ічан (Yichang City), розташованого в провінції Хубей (Hubei Province) у  центральній області Китаю, почав працювати найбільший у світі ліфт, що володіє найбільшою вантажопідйомністю на сьогоднішній день. Цей ліфт став частиною транспортної інфраструктури дамби гідроелектростанції “Три Ущелини” (Three Gorges Dam) на річці Янцзи. Він дозволяє невеликим судам долати дамбу, витрачаючи на це набагато менше часу, ніж проходи через традиційні шлюзи.

Максимальна висота, на яку ліфт здатний підняти судно вагою 3. 000 DWT (deadweight ton), становить 113 метрів, а висота всієї споруди, що складається з чотирьох опорних веж, дорівнює 169 метрам. Підйомним елементом цього ліфта є свого роду басейн з водою, довжиною 120 і шириною 18 метрів.

Максимальна вага, яку може підняти вантажопідйомний механізм нового ліфта, дорівнює 15 500 тонн. З метою усунення небезпеки ліфт обладнаний декількома потужними запобіжними механізмами і гальмівними колодками. У разі виникнення непередбаченої ситуації або несправності підйомного механізму ці запобіжні пристрої здатні утримувати басейн з судном, що піднімається, протягом тривалого часу.

Призначенням цього ліфта є скорочення часу переходу через дамбу пасажирських, малих круїзних і малих вантажних суден. При цьому, час переходу скорочується до 40 хвилин з трьох годин, які потрібні для проходу через систему шлюзів. Великі ж транспортні засоби, які за габаритами і вагою перевищують можливості нового ліфта, проходять дамбу традиційним способом через ланцюжок із п’яти послідовних шлюзів.

Введення в експлуатацію нового “судноплавного” ліфта є заключним етапом проекту будівництва дамби і гідроелектростанції “Три Ущелини” в цілому. Ця дамба, крім вироблення енергії на гідроелектростанції, яка є найбільшою гідроелектростанцією в світі на сьогоднішній день, служить для збільшення дальності судноплавства по річці Янцзи і виступає в якості захисту від повеней областей, що лежать вниз за течією річки від дамби.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ