У 2018 Україна закуповуватиме дешевші ліки за довгостроковими угодами

0
1981

Україна уклала низку угод про довгострокову співпрацю із провідними виробниками медичних препаратів, що дозволять знизити ціни на ліки на 20%. Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я із посиланням на заяву Програм розвитку ООН (ПРООН).

Зокрема у заяві йдеться про те, що всього було підписано чотири угоди із міжнародними виробниками на постачання 11 медичних препаратів. Серед них – ліки від розсіяного склерозу, гемофілії та рідкісних метаболічних захворювань.

“Довгострокові угоди з виробниками – це світова практика, яку використовують в ЄС, США, в системі закупівель ООН та більшості розвинених країн світу, – стверджує в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. – Укладення цих угод дозволить додатково отримати нашій державі знижку на препарати до 20% і забезпечити їх постійну наявність в лікарнях для пацієнтів”.

Знижка утворюється за рахунок завчасного виготовлення ліків. Адже для їхнього виробництва необхідно від трьох до шести місяців. Нові угоди з виробниками укладаються на один рік, але можуть бути подовжені ще на два роки. Окрім того, Програма розвитку дозволяє замовляти ліки одразу після ухвалення постанови Кабінету Міністрів та підписання відповідної угоди між МОЗ та ПРООН.

Угоди підписали з такими виробниками, як Teva Pharmaceuticals Industries Ltd. (Ізраїль), компанією групи Pfizer (Нідерланди), Novo Nordisk (Данія) і Sanofi Genzyme (підрозділ компанії Sanofi, Франція). Перші ліки за договорами будуть доставлені в Україну протягом двох тижнів.

Директор представництва ПРООН в Україні Янтомас Хімстра зазначає: “Довгострокові договори з виробниками медикаментів використовуються в багатьох країнах для забезпечення безперервного доступу пацієнтів до якісних ліків за доступними цінами. Вони дозволяють Україні зекономити сотні мільйонів гривень і купити більше життєво необхідних ліків не витрачаючи додаткових бюджетних коштів.”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ