Третина українців вірить у подолання корупції, чверть – дає хабарі – соцдослідження

0
2368

30% українського населення вірить, що у країні існують перспективи подолання корупції, 39% – ні. При цьому за останній рік чверть громадян давали хабарі, а понад 70% цього не робили. Такі дані надав фонд “Демократичні ініціативи”.

За результатами опитування виявилося, що 44% українців помітили ріст хабарництва порівняно з 2014 роком. При цьому частіше про корупцію згадували мешканці Сходу та Донбасу (48% та 54% відповідно), тоді як жителі західного регіону – рідше (39%).

Більшість опитуваних (46%) протягом останнього року давали хабарі у медичних установах. Більше половини (53%) з них отримували натяки про такі дії від працівників медичних установ (27%) або чули відкриті вимоги про хабар (26%). Зокрема, із прямою вимогою частіше стикалися мешканці Сходу України (41%). Жителі південних територій чули вимоги про хабар найрідше (9%), однак орієнтувалися на власне знання (28%). Українці із Заходу також зазвичай (30%) самі вирішували, що потрібно дати хабар.

Відповідно до даних опитування, найбільш песимістичні прогнози у боротьбі з корупцією у жителів Сходу (з них майже половина не бачить таких перспектив) і Донбасу (45% опитуваних не могли дати однозначної відповіді). Мешканці Заходу, Півдня та Донбасу найбільші сподівання про подолання корупції покладають на президента, хоча загальна тенденція серед українців вказує на те, що вони бачать себе основними борцями проти корупції.

Опитування проводили з 18 вересня по 3 жовтня 2017 року. До вибірки увійшли 2000 опитуваних за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій Криму та окремих територій у Донецькій і Луганській областях).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ