Третина українців рветься в іноземні виші, а чверть вважає, що навчалася дарма

0
2213

37,1% українців хотіли б здобувати освіту у своєму місті, а 33,9% – у західних країнах. При цьому основними причинами навчання закордоном називають кращу якість освіти, можливість залишитися на постійне проживання та перспективи для роботи. Про це йдеться у дослідженні компанії “Active Group” в рамках проекту “Міський омнібус”.

У дослідженні зазначається, що в Україні 24,4% населення вважає отриману ними освіту непотрібною. У п’ять балів українську освіту оцінили лише 15,8% опитуваних, у чотири – 38,4%, а у три – 21,4% респондентів.

“Спостерігається чітка тенденція, коли респонденти, що працюють за суміжною спеціальністю з тією, яку вони отримали під час навчання, ставлять вищі оцінки всім рівням освіти, а ті, хто працює НЕ за спеціальністю – найнижчі”, -пишуть у Active Group.

35,3% опитуваних в Україні працює за спеціальністю, 38,2% – не за фахом, а 19,7% – у суміжній сфері. При цьому дослідники помітили закономірність між рівнем освіти та тим, працює людина за спеціальністю чи ні.

Виявилося, що чим вищий у людини рівень освіти, тим більше респондентів заявляють про роботу за спеціальністю. “Але навіть серед тих, хто має науковий ступінь, за спеціальністю працює лише половина. А серед людей з неповною вищою найбільша частка працюючих за суміжною спеціальністю”, – додають у дослідженні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ