Штучний інтелект від Alibaba переміг людину в читанні

0
2396

Для порівняння використовувався спеціальний тест на читання та вимову від Стендфордського університету. Він містить 100 тисяч запитань, заснованих на 500 статтях  із Вікіпедії, і учасники змагання повинні дати якнайточніші відповіді на ці запитання. Загалом штучний інтелект отримав 82,44 бали у змаганні, а людина – 82,304. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Керівник Інституту інформаційних наук та технологій при компанії Alibaba Ло Сі зазначає, що це вперше штучний інтелект випередив людину у подібному змаганні.

“Це [результати змагання – прим.ред.] означає, що тепер штучний інтелект може відповідати на питання типу “Що викликає дощ?” з високою точністю. Така технологія може поступово впроваджуватися у численні мобільні додатки у сфері обслуговування клієнтів, провідників по музею та навіть онлайн-відповіді на медичні запити клієнтів, тим самим зменшуючи потребу в людській присутності у безпрецедентний спосіб”, – каже очільник Інституту.

Як повідомляють в компанії Alibaba, через день після їхніх власних досліджень компанія Microsoft провела подібне змагання, де штучний інтелект також переміг людину у читанні. У дослідженні американської компанії штучний інтелект показав трохи вищий результат – 82,65.

Нагадаємо, що Китайська Народна Республіка оприлюднила офіційну національну стратегію розвитку у напрямку технологій та штучного інтелекту. Відповідно до цієї стратегії Китай планує стати лідером у розробці штучного інтелекту та обігнати США до 2030 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ