Саудівська Аравія хоче будувати «розумне» місто разом з Amazon, Alibaba Group та Airbus

0
2434
Крон-принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман

 

Крон-принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман повідомив, що його країна веде переговори з компаніями Amazon, Alibaba Group Holding Ltd та Airbus SE щодо їх участі в проекті будівництва «розумного» міста «Неом». Про це передає агентство Bloomberg.

Зокрема, cаудити вже підписали договір з Єгиптом про розробку вільної зони навколо Синайського півострова. До оновленої версії угоди включили і проект «Неом».

Королівство Саудівська Аравія планує побудувати нове високотехнологічне місто у Червоному Морі. Для підтримки проекту принц Мохамед залучив понад $500 млрд. з королівського бюджету, міжнародних та місцевих інвестицій. Місто «Неом» і буде цілком автоматизованим. За словами принца, воно буде запрограмованим і чутливо реагуватиме на потреби жителів. У проекті поєднуватиметься штучний інтелект та Інтернет речей. Тобто всі речі будуть підключені та синхронізовані із загальною системою міста. «Першим роботом в Неомі буде сам Неом», — додав Мохаммед бен Салман.

Розташування міста Неон

План на реалізацію проекту також передбачає будівництво моста через Червоне море. Він з’єднуватиме Неом із Єгиптом та іншою частиною Африки. Для розвитку міської території було виділено майже 26 тис. км² між Йорданією та Єгиптом.

Також, Bloomberg зазначає, що на відео, яке рекламує проект «Неом», є незвичні для Саудівськоїх Аравії кадри, на яких жінки зображені без хіджабів та іншого традиційного мусульманського вбрання, вони також спілкуються та працюють разом з чоловіками.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ